Zabawki dla dwuletniego maluszka

Zabawki dla dwuletniego dziecka to bardzo ważny wybór. W tym wieku twoje dziecko powinno zacząć uczyć się pewnych rzeczy, by móc funkcjonować prawidłowo w dalszym życiu. Pierwszymi zabawkami niemowlaków są grzechotki, zabawki przytwierdzone do łóżeczka, muzyczne karuzele oraz gryzaki. Po tym okresie przyszedł czas na zabawki edukacyjne. Wybierając zabawki wybierz po jednej sztuce z pewnych kategorii.

Zabawki w tym wieku powinny rozwijać dziecko pod względem emocjonalnym i motorycznym. Dziecko w tym wieku już siedzi i chodzi. Najczyściej bawi się na macie lub dywanie. W tym okresie dzieci szybciej się nudzą daną zabawkę, przez co w tym wieku zabawki powinny być różnorodne.

Zabawką która usprawni  rozwój motoryczny to np. klocki i ich ustawianie, drewniane lub piankowe puzzle z dużymi elementami, pojemniki z otworami o rozmaitych kształtach, pojemniki do napełniania, tablice z przesuwanymi koralikami. Innymi zabawkami pomagającymi w rozwoju motorycznym  będą też piłki, zabawki do ciągnięcia, zjeżdżalnie czy też huśtawki.

Zabawki o przeznaczeniu pobudzającym twórczość i kreatywność będą m.in. kredki, mazaki, plastelina, farbki, plastelina, papier kolorowy itp. Do zabawek pobudzających wyobraźnię dziecka zaliczamy np. zabawki pod postacią zwierząt, samochody, samoloty, książki, duże klocki do budowania, zabawki – sprzęty domowe, ubrania do przebierania (kapelusze, walizki, torebki). Są też zabawki jakie rozwijają muzycznie np. bębenki, tamburyny, cymbałki, zabawkowe radio z dźwiękami.

Zabawki które zachęcają do odkrywania, które uczą o przyczynach i skutkach, to wszelkiego rodzaju wywrotki, klocki, foremki, zabawki do wody – pojemniki do napełniania.

Powinny pojawić się również zabawki jakie imitują świat dorosłych, czyli zabawkowe sprzęty domowego, plastikowe narzędzia do majsterkowania, kasy sklepowe, telefony, przedmioty do podawania posiłków np. talerzyki, sztućce.

Warto zwrócić uwagę na to aby przedmioty jakimi bawią się dzieci nie były wykonane z toksycznych materiałów i produktów. Możesz to sprawdzić zawsze na etykietce czy metce która zawsze powinna znajdować się przy zabawce.  Zabawki dla dzieci w tym wieku nie powinny mieć ostrych krawędzi, ale zaokrąglone. Także małe elementy typu guziki, koraliki nie są wskazane- dziecko prawdopodobnie będzie brało je do buzi co może być niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *