Problem z małą łazienką

Łazienka to najbardziej problematyczne pomieszczenie w twoim domu lub mieszkaniu. Pod względem niedoboru powierzchni. Gdy obejmujemy gotowy dom lub mieszkanie to nie mamy możliwości jej powiększyć rzeczywiście, ale na pewno da się to zrobić optycznie. Oto kilka trików dzięki jakim twoja łazienka zyska wizualnie na powierzchni.

Po pierwsze – najważniejszy jest dobór koloru ścian. Najlepiej by był to biały z innym dodatkowym, uzupełniającym kolorem. Niech to będzie raczej ciepły kolor. Konieczny jest również biały sufitu. Unikaj ciemnych kolorów ponieważ te zmniejszają przestrzeń np. brąz, czerwień, czarny, granat, ciemny zielony.

Jeśli masz okno w łazience to nich za dnia nie będzie całe zasłonięte. Im więcej światła tym lepiej dla kubatury pomieszczenia. Nie wieszaj zasłonek, a za to skorzystaj z rolet. Aby jeszcze bardziej zwiększyć natężenie światła naprzeciwko okna  zawieś lustro.

Wanna czy prysznic?  To popularny dylemat. W przypadku małej łazienki wybierz prysznic. Ten najlepiej by był wyposażony w przeźroczyste szyby, nie matowe czy mleczne. Jednak gdy chcesz mieć koniecznie wannę, wybierz tą mniejszą. Jeżeli chodzi

Jeśli instalacja ci pozwala to umieść zlew w rogów. To samo można też zrobić z muszlą klozetową. Pozbądź się  zbędnych przedmiotów, ozdób itp. Zagracona łazienka zabiera wrażenie przestrzenności i czystości. Pomyśl o szafkach na ścianach.

Postaw ogólnie na wielofunkcyjne meble. Szafka pod zlewem, kominek z półkami na którym też można coś postawić. Otwarte pół na kosmetyki też będą potrzebne, jednak nie w dużych ilościach. Lepiej zakupić jedną większą niż trzy małe. Poukładaj na niej tylko te kosmetyki które używasz najczęściej. Resztę schowaj do szafki. Jeśli masz wnęki w ścianach to zagospodaruj je na właśnie takie półki. Pod żadnym pozorem nie muruj ich. W szafce posegreguj kosmetyki w praktyczne koszyczki. Dają one ładny efekt a tobie łatwość w przechowywaniu. Zyskasz miejsce na ziemi.

Wybierz pralkę ładowaną od góry- jest ona węższa, a pomieści tyle samo prania. Ponadto wybierz narożny kosz na brudne pralnie który można ustawić bokiem do pralki. Może być tak, że drzwi  łazienki utrudniają swobodne poruszanie się. Warto by pomyśleć zatem o drzwiach zasuwanych. Jeśli masz tradycyjne drzwi to zawieś na nich haczyki na ręcznik czy szlafrok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *