Ile kosztuje nocleg w Ustroniu?

noclegi

Jeśli planujesz zwiedzenie Beskidu Śląskiego, Ustroń to doskonały punkt wypadowy do rozpoczęcia wędrówki po okolicznych szczytach górskich i malowniczo położonych miejscowościach regionu. Na miejscu znajdziesz wiele pensjonatów i innych obiektów noclegowych. Samo uzdrowisko dysponuje także rozbudowanym zapleczem turystycznym i rekreacyjnym, dzięki czemu pobyt w miejscowości pozwoli zregenerować siły i odpocząć od zgiełku zatłoczonego miasta. Co warte podkreślenia, ceny noclegów nawet w szczycie sezonu zimowego nie są tu przesadnie wygórowane. Co zatem może zaoferować Ustroń? Pensjonaty, prywatne kwatery, hotele, apartamenty, domki letniskowe i ośrodki wczasowe to miejsca, w których możesz przenocować i wypocząć.

ustroń pensjonatyOferta pensjonatów

To najbardziej zrównoważona oferta, jeśli chodzi o porównanie ceny noclegu z oferowanym komfortem wypoczynku. To idealna opcja dla kogoś, kto po raz pierwszy z rodziną odwiedza Ustroń. Pensjonaty w zdecydowanej większości przypadków, prócz wygodnego noclegu, oferują także dostęp do miejsca parkingowego, do kuchni i łazienki, miejsca do organizacji grilla lub ogniska, a także do bezpłatnej telewizji i Internetu. Ceny za nocleg w pensjonatach w Ustroniu, podobnie jak w innych popularnych miejscowościach turystycznych Polski, w największym stopniu zależą od lokalizacji obiektu oraz jakości jego wyposażenia czy bogactwa oferty. Najdroższe będą nowe lub świeżo wyremontowane pensjonaty położone w centrum miejscowości. Nieco tańsze będą pensjonaty położone na obrzeżach, które mają nieco skromniejszą ofertę turystyczną i słabsze zaplecze techniczne.

Kwatery prywatne i apartamenty

Najtańszą opcją noclegową są kwatery prywatne i apartamenty, które również oferowane są przez Ustroń. Pensjonaty mają zbliżone ceny do tego typu obiektów, więc jeśli zależy nam na bardziej profesjonalnym podejściu do turysty i chcemy wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach jednocześnie nie przepłacając za nocleg, pensjonat wciąż wydaje się najbardziej kuszącą i atrakcyjną opcją.

Oferta hoteli, ośrodków wczasowych, ośrodków SPA

Dla turystów dysponujących nieco bardziej zasobnym portfelem, oferta tego typu placówek noclegowych będzie z pewnością bardziej atrakcyjna, bo i bardziej wszechstronna. W tym przypadku prócz komfortu wypoczynku turysta zyskuje zwykle dostęp do dodatkowych usług, z których może korzystać w ramach ceny noclegu. Niestety noclegi w tego typu obiektach są zwykle dwa-trzy razy droższe niż noclegi w pensjonatach w Ustroniu lub w kwaterach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *