Rodzaje wieszaków na odzież

Wieszaki na odzież wydają się detalem, niewartym większej uwagi. Jest przecież tyle innych elementów wyposażenia sklepów odzieżowych, które są większe, ważniejsze, bardziej wpływające na odbiór danego miejsca przez klienta. Jeśli jednak przyjrzymy się temu, jak odpowiedni dobór wieszaków wpływa na odzież, odkryjemy, że warto jest zainwestować przynajmniej w kilka różnych ich rodzajów. A jakie typy wieszaków są dostępne na rynku?

Wieszaki typu soft touch

Nowością na rynku wieszaków sklepowych jest tak zwane wykończenie soft touch. Dzięki specjalnej technologii taki wieszak zapobiega ślizganiu się ubrań. W związku z tym idealnie sprawdzają się one do ubrań wykonanych z satyny, jedwabiu, koszul ze śliskich materiałów czy sukienek i halek. Wieszaki te dobrze utrzymują w miejscu nawet ubrania o asymetrycznym kroju.

Wieszaki do lekkich ubrań

Lekkie ubrania, na przykład letnie, piżamy, czy niektóre elementy bielizny wymagają równie lekkich wieszaków. Niektóre wykonane są z drewna, inne z plastiku, mają cienkie ramiona i często posiadają na ich końcach specjalne wyżłobienia lub klipsy, wspomagające utrzymanie w miejscu ramiączek ubrań.

Wieszaki o poszerzanych ramionach

wieszaki na odzieżWarto wiedzieć, że cięższa odzież wierzchnia może łatwo się odkształcić, jeśli będzie przez dłuższy czas wisiała na nieodpowiednim wieszaku. Dlatego odpada przechowywanie jej na wieszakach o wąskich ramionach. Specjalnie dla takich ubrań projektuje się wieszaki o rozszerzających się ku krawędziom, lekko zaokrąglonych ramionach. Dla pełnej stabilności niektóre posiadają również prostą poprzeczkę łączącą u dołu ramiona. Wieszaki te sprawdzają się również w przypadku swetrów, których delikatny splot mógłby zostać uszkodzony przez zbyt wąskie ramiona wieszaka.

Wieszaki na spódnice, spodnie i komplety

Kolejnym niezbędnym elementem w wielu sklepach są specjalne wieszaki przeznaczone do ekspozycji spodni i spódnic, lub kompletów, typu spódnica i marynarka. Wieszaki takie posiadają dolną poprzeczkę wyposażoną w klipsy, na których można równomierne zawiesić wybrane ubranie.

Wieszaki na ubrania dla dzieci

Specjalnym rodzajem wieszaków są te przeznaczone na odzież dziecięcą. Niewielkie rozmiary dziecięcych ubrań nie pozwalają na stosowanie tradycyjnych, dorosłych wieszaków, ponieważ rozwieszone na nich z pewnością uległyby rozciągnięciu. Dlatego produkuje się specjalne wieszaki o mniejszych rozmiarach i często także mniejszej wadze, idealnie dopasowane do potrzeb sklepów z odzieżą dziecięcą.

Wszystkie wymienione typy wieszaków można znaleźć w ofercie sklepu http://www.hang-on.pl.

Jak widać, dobry sklep odzieżowy musi posiadać wieszaki na odzież różnych typów i zastosowań, aby móc zaprezentować sprzedawane ubrania jak najatrakcyjniej i jak najlepiej zadbać o ich bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *