Kosmetyki aloesowe dla zdrowia i urody

kosmetyki aloesowe

Wielokrotne badania właściwości zdrowotnych aloesu potwierdziły, że roślina ta wykazuje po prostu magiczne działanie na cały organizm. Kosmetyki aloesowe dzielą się na szampony, mydła, kremy, balsamy oraz maseczki do twarzy i włosów. Ponadto, spotkać można środki do zmywania lakieru z paznokci o dodatku wyciągu z aloesu, a także w ostatnim czasie pojawiły się pasty do zębów z aloesem.
Jak widać, kosmetyków, które są produkowane z aloesu jest bardzo dużo. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wyciąg z aloesu doskonale pasuje do wszystkich typów skóry i włosów.

Zdrowotne działanie aloesu

Kosmetyki aloesowe posiadają długą listę zalet. Przede wszystkim, pomagają one uzyskać równowagę kwasowo-zasadową, dlatego właśnie mogą być zastosowane zarówno do skóry skłonnej do przesuszania się, jak i do skóry tłustej.

Żel aloesowy, będący głównym składnikiem kosmetyków aloesowych potrafi nawilżać najgłębsze warstwy skóry, a także transportować witaminy i mikroelementy. Dlatego takie produkty mogą być bardzo skutecznie wykorzystywane do pielęgnacji skóry dojrzałej.

Wyciąg z aloesu posiada po prostu fantastyczne właściwości kojące. A więc, produkty o zawartości tej substancji bardzo dobrze oddziałują na rany i oparzenia, przyczyniając się do szybkiej regeneracji.

Kosmetyki aloesowe również cechują się aktywnością antybakteryjną. Dlatego właśnie szampony z dodatkiem aloesu pomagają szybko i długotrwale pozbyć się różnych schorzeń skóry głowy, a kremy do twarzy są niezwykle efektywne w walce z trądzikiem, pryszczami oraz wągrami. Ponadto, miękkie działanie żelu aloesowego nie pozostawia żadnych blizn.

Jak stosować naturalny żel aloesowy?

Naturalny żel aloesowy może być wykorzystany samodzielnie, a także jako składnik kosmetyków aloesowych. Przede wszystkim, żel aloesowy można wykorzystywać do smarowania ran, oparzeń oraz skóry z problemami. Środek ten można nakładać bezpośrednio na miejsca, gdzie na skórze pojawiają się zmarszczki, a także na blizny.

Jeżeli zastosować żel aloesowy pod krem przeciwzmarszkowy, działanie kremu będzie intensywniejsze. Także z aloesu można zrobić różnego rodzaju kosmetyki w warunkach domowych. Najłatwiejszy produkt, który można uzyskać z tej rośliny to olejek. Dosłownie chodzi o wymieszanie żelu aloesowego z różnymi olejkami eterycznymi.

W domu również można przygotować takie kosmetyki aloesowe, jak szampon oraz mydła. Do produkcji szamponu najczęściej stosowane jest mydło kastylijskie oraz różnego rodzaju zioła i olejki eteryczne.

Mydła z aloesu można zrobić z użyciem sody kaustycznej. Jednak prostszym sposobem jest stosownie gliceryny, która nie wymaga specjalnych środków ostrożności podczas pracy.

Skład kosmetyków aloesowych jest wzbogacany poprzez dodanie bardzo różnych substancji naturalnych, takich jak oliwy z oliwek, masła kokosowego, masła kakaowego, różnego rodzaju ziół oraz olejków. Olejki eteryczne nie tylko pomagają uzyskać dodatkowy efekt produktu, ale również nadać kosmetykom wyrafinowany aromat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *