Rola fryzury w świecie mody

zadbane włosy

Świat mody nieustannie się zmienia. Na każdą porę roku i okazję projektanci proponują nowe rozwiązania. Bycie modnym to jednak nie tylko noszenie najnowszych kolekcji, lecz również posiadanie fryzury spełniającej najnowsze trendy. Jeśli spojrzeć wstecz to łatwo zauważyć związek pomiędzy muzyką, a rodzajem fryzury jaka cieszy się największą popularnością. Okres hippisowski charakteryzował się kolorowymi pstrokatymi ubraniami oraz długimi włosami. Podobnie było w Polsce w latach osiemdziesiątych, gdy królowała muzyka metalowa i rockowa. W chwili obecnej zdecydowanie modniejsze są krótsze włosy zwłaszcza u mężczyzn, choć można również zauważyć tendencję do bujniejszych fryzur.

Zmiany modowe najłatwiej zauważyć u mężczyzn i to mężczyźni mają najczęściej problem z dopasowaniem się do nowoczesnych trendów. Wszystkiemu winne jest łysienie, które może dawać o sobie znać u panów już nawet po trzydziestym roku życia. Trudno dopasować się do trendu na dłuższe fryzury gdy włosy nie chcą rosnąć. Dobrym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w tabletki na wypadanie włosów, lecz gdy one przestają działać, u panów pojawia się stresujący problem. Wielu mężczyzn stara się ukryć pojawiając się zakola zapuszczając dłuższą grzywkę, lecz jest to rozwiązanie na krótką metę. Ci, którzy nie chcą aby ich łysienie było widoczne postanawiają całkowicie ogolić skórę głowy. W ten sposób zyskują nowy wygląd i rozwiązują problem raz na zawsze. Dużo trudniej mają ci panowie, którzy nie wyobrażają sobie siebie bez włosów na głowie. Taka sytuacja zwiększa napięcie i stres, a te dwa czynniki niestety mogą jeszcze przyspieszyć wypadanie włosów. Zostaje wtedy jedynie wizyta u lekarza dermatologa, który na podstawie obserwacji i przeprowadzonych badań określi rodzaj łysienia i zaproponuje jakąś formę leczenia.

Dla osób, które nie mogą się pochwalić bujną fryzurą niezwykle ważne jest właściwe dbanie o włosy. Nie wystarczy samo mycie ich szamponem. Należy zadbać również o odpowiednią dietę bogatą w najważniejsze mikroelementy. Uboga w warzywa i owoce dieta może przekładać się na osłabienie i w efekcie wypadanie włosów. Łysienie jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym, jednak na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które pozwalają powstrzymać lub znacznie opóźnić ten proces. Jest to cały szereg suplementów diety, zawierających m.in. cynk, poprzez różnego rodzaju odżywki, aż po tabletki na wypadanie włosów. Ich stosowanie warto rozpocząć już od pierwszego momentu gdy zauważy się, że fryzura jest nieco rzadsza. To banał, ale lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *