Kredyt, leasing, a może wynajem?

Wynajem długoterminowy, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy możliwości wynajęcia czy też wypożyczenia samochodu na okres zwykle od 2 do 5 lat. To dobra alternatywa dla zakupu samochodu i leasingu.

Póki co opcja wynajmu samochodu jest dużo bardziej znana na zachodzie, jednak i w Polsce znajduje się coraz więcej zwolenników. Wypożyczalnia samochodów Kraków oferuje zarówno wynajem krótkoterminowy czyli typowe rent a car oraz wynajem długoterminowy. Z tej drugiej opcji najchętniej korzystają firmy. Dzięki temu, pracodawcy nie muszą się martwić o płynność finansową swojej firmy, gdyż nie potrzeba z ich strony wkładu finansowego na samochód. Wszędzie tam gdzie auto stanowi narzędzie pracy, to idealna opcja. Wszystko czego potrzebujemy i oczekujemy, jest określone w umowie i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wynajem długoterminowy wymaga comiesięcznych opłat. Na stronach internetowych każdej z wypożyczalni, znajdziemy wszystkie szczegóły które nas interesują.

Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby wybrać odpowiedni samochód, konkretnej klasy czy też interesujący nas model. W podstawowych korkach, określimy również termin zwrotu i odbioru a także miejscu odbioru wypożyczonego samochodu. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki i nawet leniwi sobie z tym poradzą. Na stronach wypożyczalni jaka nas interesuje, dowiemy się także ile kosztuje wynajem na określony czas. Stali klienci, z pewnością mogą liczyć na rabaty bądź promocje. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, pomoże nam wirtualny doradca, który odpowie na wszelkie pytania związana z wynajmem samochodu.

Jest wiele firm w Polsce, które zajmują się wynajmem samochodów. Jak wybrać tą właściwą? Która wypożyczalnia jest najlepsza a która najtańsza?

Wypożyczalnia samochodów – którą wybrać?

Wynajem samochodu niewątpliwie ma wiele zalet ale ma też swoje wady. Warto sprawdzić oferty kilku firm. Jedną z lepszych propozycji oferuje GOLD wypożyczalnia samochodów Kraków. Korzyści z wynajmu samochodu możemy podzielić na dwie grupy: korzyści finansowe i poza finansowe.

Korzyści finansowe:
– brak zaangażowania własnych środków finansowych
– nienaruszona zdolność kredytowa
– jasny i precyzyjny budżet
– brak kosztów administracyjnych
– brak kosztów utrzymania auta
– stała miesięczna rata

Korzyści poza finansowe:
– oszczędność czasu
– mobilność floty
– duża elastyczność floty
– brak problemów z odsprzedażą samochodów

Co najważniejsze wynajem samochodu można zaliczyć jako koszty uzyskania przychodu! Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził niedawno, że firmy które wynajmują samochody mogą zaliczyć opłatę za ich używanie do kosztów uzyskania przychodu bez jakichkolwiek limitów. Tym samym stwierdził, że organy podatkowe które mówią inaczej są w błędzie i nie mają racji. To sporo upraszcza i może pomóc. Szczegółów na ten temat można dowiedzieć się na stronie Gold wypożyczalnia samochodów Kraków.

Warto rozważyć wynajem długoterminowy samochodu jeśli potrzebujemy nowego auta. Wygląda on dość atrakcyjnie w porównaniu do kredytu cze też leasingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *