Czy jesteś właścicielem zadłużonej spółki?

W okowach trwającego kryzysu więcej i więcej spółek oświadcza bankructwo. Co jednak zrobić, jeśli jesteśmy na skraju upadku, aby ustrzec się przed związanymi z tym powikłaniami? Możesz w takiej sytuacji przeanalizować opcję która się nazywa kupię spółkę. Wtedy ewentualny kontrahent przejmie jakiekolwiek długi finansowe. W których w takim razie przypadkach najczęściej proponuje się opylenie spółki?

Sprzedaż spółek

Dla przykładu wtedy, gdy ze względu na niewystarczający majątek sąd odmówił orzeczenia o upadłości niewypłacalności bądź umorzył postępowanie upadłościowe. Jest to też opcja w położenie, jeśli spółka posiada własności, które mogłyby być odebrane przez wierzyciela albo , jeśli spółka nie posiada mienia nic a nic. Znalezienie potencjalnego kupca nie jest trudne, biorąc pod uwagę to, iż jest to coraz bardziej popularny koncept na biznes. W ogłoszeniach jest sporo propozycji kupna spółki. W internecie wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce internetowej sformułowanie: kupię spółkę. Dla zapewnienia sobie zupełnego komfortu należy sporządzić, jak również gruntownie obeznać się z umową. Można także poszukać opinii o ewentualnym nabywcy oraz skonsultować się z prawnikiem.

kupię spółkę

Całkowita odpowiedzialność za długi

Trzeba wspomnieć, że odpowiedzialność sprzedającego nie mija w momencie zatwierdzenia aktu notarialnego, ale w chwili wyznaczenia nowego zarządu spółki. Oprócz tego w osobliwych wypadkach może zdarzyć się tak, że Urząd Skarbowy powoła do odpowiedzialności poprzedniego właściciela do spłaty należności, które powstały wówczas, gdy był on jeszcze właścicielem spółki. Dochodzi do tego przede wszystkim wtedy, kiedy odzyskanie wierzytelności z majątku spółki była nieefektywna. można także spodziewać się pozwu o rekompensatę od obecnego właściciela spółki wówczas, gdy ten dojdzie do wniosku, iż poprzedni właściciel działał na szkodę wspomnianej spółki.

Nowe życie

Jeśli zastanawiasz się nadal czy ktoś powie Ci „kupię spółkę”, bądź same udziały, to weź pod uwagę możliwość rozpoczęcia życia na nowo. Zawsze przecież będziesz mógł założyć nową spółkę prawda? Być może będzie ona funkcjonowała w zupełnie innej branży, ale najważniejsze, że nie popełnisz drugi raz tych samych błędów i dostaniesz szansę rozpoczęcia swojego biznesu zupełnie na nowo. Niewykluczone jest, że będzie to w zupełnie nowej, lepszej i ciekawszej dla Ciebie branży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *