Wybór tonera- to łatwe

Drukarki laserowe można spotkać w każdym biurze. Ich największą zaletą jest szybkość druku, a także tania eksploatacja. To cechy, które są cenione zwłaszcza w tych firmach, w których codziennie trzeba robić wydruki, np. biurach rachunkowych. Świetnie sprawdzają się także w druku na potrzeby domowe, kiedy drukarka jest potrzebna tylko od czasu do czasu. W domu drukuje się przeważnie najpotrzebniejsze dokumenty, dlatego tu lepiej sprawdzą się drukarki laserowe, które nie zasychają.

Tonery do drukarek są zbudowane z dwóch części- ze szklanych kulek (większych) i kulek o niewielkiej średnicy, które są zrobione z termoplastycznej żywicy. Przed samym zakupem warto zwrócić uwagę na cenę- z reguły droższe modele okazują się w dłuższej perspektywie czasu bardziej ekonomiczne w użytkowaniu, choć oczywiście istnieją od tego wyjątki.

Tonery do drukarek są podzielone na trzy grupy- oryginalne, które są dedykowane konkretnym markom, regenerowane oraz zamienniki. Pierwsze dwa typy są wytwarzane w stu procentach z nowych komponentów. Zamienniki są produkowane na bazie innych części, jednak nie ma między nimi dużej różnicy- również są wydajne i dobre jakościowo. W przypadku stosowania zamienników tonerów do drukarek najważniejszą rolę spełnia sama jakość kartridża. Oczywistym jest, że im mniej zużyty jest kartridż, tym wyższą jakość druku uzyskamy. Warto też pamiętać, że inaczej w tym wypadku należy podchodzić do drukarek, które wciąż są na gwarancji. Zamienników tonerów do drukarek nie można używać w przypadku, gdy posiadane urządzenie wciąż jest objęte gwarancją- każda własna ingerencja w komponenty powoduje jej utracenie. Nie dotyczy to jednak wszystkich producentów, ale przed zakupem warto to sprawdzić (zwłaszcza, jeżeli z góry zakładamy korzystanie z tej opcji, czyli używania zamienników do tonerów do drukarek.

tonery do drukarekWszyscy, którzy są zainteresowani przede wszystkim niskim kosztem eksploatacji drukarki laserowej (a dotyczy to każdej firmy, która drukuje często i intensywnie różnego rodzaju dokumenty) powinni zwrócić uwagę na budowę urządzenia. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór sprzętu, w którym są dwie, odrębne komory na bęben i toner. Wówczas wymiana poszczególnych komponentów będzie łatwiejsza. Jeżeli jakość druku ma wyższe znaczenie, wtedy należy pomyśleć o drukarce ze zintegrowaną budową tych dwóch komponentów. Takie drukarki jednak nie są polecane do wydruku grafiki, czy innych materiałów, w których liczy się głównie efekt wizualny, a nie sama treść.

Tonery do drukarek znajdziesz w sklepie Magusz.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *