Skoki spadochronowe bez żadnych uprawnień

Osoby, które kochają wysoką adrenalinę mogą skorzystać z szerokiej oferty skoków spadochronowych. Oczywiście skakanie samodzielnie wymaga uprawnień. Jednak jeśli chce się sprawić prezent drugiej osobie lub po prostu przeżyć niezapomniane chwile to warto spróbować i skoczyć w tandemie. Jest to technika skoków spadochronowych, która od zainteresowanych nie wymaga żadnych zaświadczeń. Chętni, którzy chcieliby skoczyć w tandemie muszą jedynie uiścić opłatę za skok. Nie potrzebują oni żadnych zaświadczeń lekarskich, nie muszą posiadać uprawnień do samodzielnych skoków.

Tandem to skok instruktora z osobą, która chce skoczyć ze spadochronem. Jest to najbezpieczniejsza forma tego sportu ekstremalnego. Bardzo często osoby, które odważą się i skoczą w tandemie powracają do szkół spadochronowych, aby nabyć odpowiednie umiejętności i samodzielnie skakać, albo po prostu po raz kolejny przeżyć niesamowitą przygodę.

Spadochron przygotowany do skoków w tandemie posiada dwie czasze. Jest to specjalna konstrukcja, która zwiększa bezpieczeństwo.  Oprócz tego spadochron posiada tzw. automat, który otworzy się na odpowiedniej wysokości, gdyby nie mógł tego uczynić pilot. Tak więc skoki tandemowe są jak najbardziej bezpieczne.

Osoba, która zdecyduje się na wykonanie takiego właśnie skoku ze spadochronem, przechodzi jedynie krótkie przeszkolenie przed skokiem. To właśnie podczas niego dowiaduje się jak ma ułożyć ciało podczas swobodnego spadania. Od szkoły taka osoba otrzymuje odpowiedni kombinezon i gogle. Tak ubrany skoczek podpinany jest do uprzęży instruktora. Kolejny etap to już lot samolotem na odpowiednią wysokość 4000m.

Ten rodzaj skoków umożliwia pasażerom sterowanie spadochronem, od momentu jego otwarcia, aż do około 500m nad ziemią. Wówczas 500m nad powierzchnią ziemi stery przejmuje instruktor. Osoba skacząca w tandemie nie musi nawet umieć lądować. Przed zetknięciem z ziemią podkurcza ona nogi, a ląduje pilot. Taki lot trwa około 5min i 50 sekund. Z czego 50 sekund to czas, kiedy osoby w tandemie swobodnie spadają, a 5 minut to czas szybowania z otwartym spadochronem.

Skoki ze spadochronem to ciekawa propozycja dla każdego bez względu na wiek. Dostarczają wielu emocji oraz ogromnych ilości adrenaliny. Jest to najbezpieczniejsza, ze wszystkich form skoków spadochronowych. Dodatkowym atutem jest to, że nie trzeba się martwić o to czy otworzymy spadochron czy też nie. Stresem nie powinno być lądowanie, gdyż to należy do obowiązków pilota. Skoki w tandemie są polecane osobom  lubiących adrenalinę oraz tym którzy chcą zobaczyć świat z lotu ptaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *