Hocki-klocki

klocki lego

Kto nie pamięta z dzieciństwa długich godzin spędzonych na układaniu klocków? Na pewno każdy z nas miał kiedyś chociażby pudełko. Warto sobie przypomnieć o tej przyjemności z układania kolejnych elementów i budowania z nich zamków, koszar czy może nawet całych miast w związku ze zbliżającymi się świętami. Klocki to doskonały pomysł na prezent, zarówno dla naszych własnych pociech, jak i dla pociech naszych bliskich. Najpopularniejsze z nich to oczywiście klocki lego. Takie klocki to nie tylko dziecięca zabawka; oczywiście każda konstrukcja posiada załączoną instrukcję, dzięki której można odtworzyć budowlę przedstawioną na pudełku, jednakże jak powszechnie wiadomo to inwencja własna sprawia najwięcej radości.

Próby konstruowania budynków, czy też postaci wedle własnej inwencji to świetny sposób na rozwijanie kreatywności. A jak wiadomo uniwersalny sposób łączenia klocków pozwala swobodnie mieszać i wymieniać elementy należące do poszczególnych zestawów. Sklepów z klockami lego w Krakowie jest kilka, w których można je nabyć. Nie mam oczywiście na myśli supermarketów czy zwykłych sklepów z zabawkami, gdzie półki wręcz uginają się pod ciężarem pudełek. Chodzi tu raczej o miejsca, gdzie można spotkać egzemplarze unikalne, kolekcjonerskie, czyli o miejsca, które specjalizują się tylko i wyłącznie w klockach lego. Można tu znaleźć dosłownie wszystko! Niestety, za najbardziej wyjątkowe i wyszukane egzemplarze trzeba oczywiście odpowiednio zapłacić, ale dla wytrawnego kolekcjonera żadne sumy nie są zbyt wysokie. Historia lego sięga lat trzydziestych XX wieku i wiąże się z nazwiskiem Olego Christiansena, duńskiego producenta zabawek. Pod koniec lat czterdziestych firma Christiansena wypuściła na rynek pierwsze opakowanie klocków wykonanych z tworzywa sztucznego, zaś wraz z końcem lat pięćdziesiątych opracowano system łączenia klocków, który znamy do dzisiaj.

Lego wypuściło na rynek już chyba wszystkie możliwe serie: z „Władcy pierścieni”, „Gwiezdnych Wojen”, „Piratów z Karaibów”, „Żółwi Ninja” czy „Hobbita”, żeby już nie wspomnieć o zestawach, z których można zbudować stacje kosmiczne, średniowieczne zamki, tropikalne kurorty czy starożytne świątynie. A jakie lokalne klocki lego w Krakowie mogłyby się przyjąć? Może tak lego-Wawel ze smoczą jamą i ludzikiem przedstawiającym szewczyka dratewkę? Albo lego-Sukiennice? Pomysły rekonstruowania istniejących w rzeczywistości zabytków nie jest niczym nowym. Tego rodzaju konstrukcje można przecież spotkać z Legolandzie – parku rozrywki poświęconym klockom lego. Brzmi świetnie? Oczywiście! Może więc czas odkurzyć leżące na strychu pudełka i zabrać się do budowania?

Tutaj można znaleźć ofertę sklepu z Lego w Krakowie: http://magicznezabawki.pl/category/lego-145

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *