Koszule dokarmienia – niezbędna część wyprawki

koszule do karmienia

Koszule do karmienia to na pewno obecnie bardzo ważny element szykowanej do szpitala wyprawki. Każda mama będąca w ciąży przed pójściem do szpitala powinna zaopatrzyć się w szereg różnych akcesoriów, które później przydadzą się temu niemowlakowi. Wyprawka dla niemowlaka jest dosyć kosztowna, ponieważ trzeba kupować bardzo dobre jakościowo produkty, aby dziecko nie dostało żadnego uczulenia. Trzeba zaopatrzyć dziecko w różnorodne akcesoria do higieny, takie jak na przykład emulsja do kąpieli, oliwka, chusteczki pielęgnacyjne, mydełko dla niemowląt, maść na odparzenia, szczoteczka do włosów, ręczniki kąpielowe, wanienka, przewijak czy też płyn i proszek do prania. Oprócz tego bardzo ważne są ubranka. Każde niemowlę powinno mieć przede wszystkim kilka par bodów, śpioszki, czapeczki, rękawiczki niedrapki, śpioszki, pajacyki. Wyprawka dla niemowlaka powinna też uwzględniać akcesoria do karmienia oraz do transportu.

Gdy już wyprawka dla dziecka jest naszykowana, przychodzi pora na naszykowanie wyprawki dla mamy. Koszule do karmienia powinny być przede wszystkim wygodne i dobrze rozpinane. Bardzo często guziki są do pasa, aby można było swobodnie nakarmić malucha. Poza tym zazwyczaj tego typu koszule są wykonane tak, aby ich długość nie była zbyt krótka. Dzięki temu panie nie muszą się martwić o to, że niechcący koszula coś odsłoni. Do produkcji tego typu produktów zazwyczaj wykorzystuje się przede wszystkim bawełnę, jest to korzystne z kilku powodów. Przede wszystkim taka koszula do karmienia jest wygodna i miła dla ciała, zwłaszcza jeżeli mama miała na przykład cesarskie cięcie. Poza tym nie ma obaw, iż będzie nam gorąco czy niewygodnie.

Jeżeli mama szykuje koszule do karmienia do szpitala, na pewno powinna mieć przynajmniej kilka sztuk. Bardzo często bowiem występuje tak zwany nawał pokarmowy, który skutkuje tym, iż ilość pokarmu który się wydziela z piersi jest większy niż potrzeby maluszka. Wówczas nadmiar często sączy się wsiąkając w koszulę. Poza tym początkowo bardzo często bywa, iż przy każdym naciśnięciu piersi leci z nich pokarm, a jeżeli zdarzy się to podczas snu wówczas panie budzą się w mokrej koszuli. Niestety pokarm kobiecy jest dość klejący, dlatego też raczej takie koszule nie nadają się potem do ponownego założenia bez prania. Dlatego lepiej mieć ze sobą w zapasie nawet kilak sztuk aby mieć pewność, ż zawsze będzie można założyć czystą i świeżą. Zwłaszcza jeżeli nie ma możliwości, aby członkowie rodziny codziennie młodą mamę odwiedzali i przywozili jej nowe i czyste ciuszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *