Jak pozbyć się spuchniętych oczu?

Ile razy bywało tak, że wstałaś rano, a twoje oczy ledwo się otwierały. Ciężka noc, długie godziny przed komputerem, alergia i wiele innych – wszystko to powoduje, że powieki stają się opuchnięte.

Co podziała szybko i skutecznie jeśli nie mamy zbyt wiele czasu do wyjścia z domu.

Popularnym sposobem jest przykładanie do oczu woreczków z zaparzonej herbaty. Może być zarówno zielona, jak i czarna. A co powoduje obkurczanie się naczynek? Kofeina zawarta w herbacie. Dodatkowo w rumiankowej herbatce znajdują się składniki, które zmniejszają zaczerwienienie oczu. Rumianek działa również łagodząco na stany zapalne oczu. Torebki herbaty zaparzaj około 4 minuty. Ostudź torebki tak by dało się je przyłożyć do powiek. Trzymaj kilka minut. Latem torebki po herbacie trzymaj w lodówce i rób z nich okłady.

Innym sposobem jest przykładanie do powiek zimnych łyżeczek. Trzymaj zawsze dwie łyżeczki w lodówce. Gdy będziesz ich potrzebować to będziesz mogła ich użyć. Łyżeczkę przykładamy wypukłą stroną do oka. Jeśli się ogrzeją to ponownie włóż je do lodówki lub zamrażarki.

Jeszcze innym pomocnym sposobem będzie przyłożenie plastrów ogórka.  Chłody ogórek przyłożony do oczu łagodzi obrzęki, obkurcza naczynka. Połóż się na kilka minut z plastrami ogórka na oczach, a na pewno pozbędziesz się opuchlizny.

Kolejnym sposobem będzie białko jaj. Z jednego jajka ubij sztywną pianę. Potem nałóż je na  powieki. Co dalej? Możesz skorzystać też z mocy ziemniaków. Skrobia ziemniaczana ma działanie przeciwzapalnie oraz łagodzące. Obierz i umyj, a także osusz jednego większego ziemniaka, zetrzyj go i nałóż np. na jałową gazę czy bawełnianą szmatkę. Trzymaj to około 15 minut.

Jeśli nie masz w domu ani herbaty, ani ogórka czy ziemniaka możesz też pomóc sobie samą zimną wodą. nie podziała to tak skutecznie, ale na pewno da jakąś poprawę. Kluczową rolą w redukowaniu opuchlizny jest picie wody. Jeśli w ciągu dnia wypijasz minimum jakie jest potrzebne około 1,5 litra wody, to rzadziej będą dopadać cię opuchnięcia.

Kiedy nasz organizm jest odwodniony to gromadzi wodę na a to wywołuje opuchliznę. Zbyt częste spożywanie potraw z solą np. frytki, chipsy, również prowadzą do  częstszej opuchlizny oczu. Sól sama w sobie  jest jednak środkiem na opuchliznę – rozcieńczamy pół łyżeczki soli w pół  litra wody. Nasączonymi w tym roztworze płatkami kosmetycznymi okładamy powieki.

Jeśli oczy puchną ci także za dnia to może być objaw stosowania złych kosmetyków. Staraj się stosować hipoalergiczne kosmetyki do twarzy i demakijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.