Pomoc domowa

Robot odkurzacz

A gdyby tak „ktoś” choć raz wykonał za nas całą pracę? Ułatwił nieco codzienne obowiązki, dzięki czemu mielibyśmy więcej czasu dla siebie? To możliwe, dzięki robotowi odkurzaczowi. Cóż to takiego?

Czym jest robot odkurzacz?

Określamy tym mianem ciekawe urządzenie, które skonstruowano podobnie jak inne, zdalnie sterowane pojazdy. Robot ten daje możliwość precyzyjnego, niezwykle dokładnego posprzątania – odkurzenia – danej powierzchni.

Jakie jest działanie robota odkurzacza?

Robot odkurzacz jest niezwykle łatwy w użytkowaniu. Właściwie wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk, i już można cieszyć się pomocą tego sprytnego urządzenia. Nie trzeba mu rysować żadnych tras, przestawiać go w inne miejsce, bo sam znajdzie tą najbardziej odpowiednią. Na podłodze znajdują się jakieś przeszkody? To nie ważne, robot jest na tyle sprytny, że bez problemu je ominie. Zajmie się także całą przestrzenią wokół mebli, przy czym w żaden sposób ich nie zniszczy. Nie trzeba się również obawiać o schody i inne podwyższenia, robot sobie z nimi poradzi – nie spadnie z nich, nie zepsuje się. Kiedy robot odkurzacz się rozładuje, wróci on natychmiast do swojej stacji aby naładować się kolejny raz. Kiedy sprzęt będzie już wystarczająco naładowany, robot wróci do dalszej pracy – SAM.

Co jeszcze potrafi taki robot?

Robot odkurzacz

Między innymi, można zaprogramować mu czas sprzątania. Dodatkowo robot posiada opcję wirtualnej ściany, dzięki której nie wyjdzie poza obszar, który ustalimy. A co z bakteriami i wirusami? Są wprawdzie niewidoczne gołym okiem, ale istnieją i zagrażają zdrowiu, a czasem nawet życiu domowników. Ale robot odkurzacz ma wbudowaną lampę UV, która w trakcie jego pracy zabija wszystkie te drobnoustroje. Robot ma też zwykle wbudowane boczne szczotki, dzięki którym można dokładnie wysprzątać obszar wzdłuż ścian. A ponieważ konstrukcja odkurzacza jest raczej niska, będzie można z jego pomocą wysprzątać również wszystkie przestrzenie pod meblami.

Roboty odkurzacze sprawdzą się idealnie przy sprzątaniu każdego rodzaju powierzchni. Będą idealne zarówno w przypadku paneli czy kafelków, jak i dywanów albo wykładzin – o ile włosie nie będzie zbyt długie. Z pomocą robota można wysprzątać także różne pomieszczenia niezależnie od ich wielkości. Wszystko zależne jest od tego, jak zaprogramujemy nasz odkurzacz, który można sterować zdalnie. Wystarczy usiąść w wygodnym fotelu, i za pomocą pilota programować odkurzacz tak, aby posprzątał idealnie każdą powierzchnię.

Robot odkurzacz to nowoczesne urządzenie, które zdobyło już rzeszę fanek wśród gospodyń domowych. Jego popularność stale rośnie i z pewnością za jakiś czas, zastąpi on tradycyjny odkurzacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *