Ręcznie robione poduszki z imieniem – sposób na biznes lub dodatkowy zarobek

poduszki z imieniem

Rynek produktów rękodzielniczych w ostatnich latach wyraźnie rośnie. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne sklepy zwykle prowadzone przez młode mamy, które szukają sposobu na dodatkowy zarobek, a przy okazji spełnienie samych siebie poprzez własny mini biznes. W końcu do otwarcia firmy-sklepu sprzedającego poduszki z imieniem, kocyki, narzuty z haftami, ozdoby ścienne czy inne ciekawe drobiazgi, nie potrzeba niewiadomo jakich środków. Często wystarczająca okazuje się własna pasja i odrobina zdolności manualnych, w tym konkretnym przypadku niezbędna do powodzenia całego przedsięwzięcia – w końcu kto kupi produkt, który będzie kiepsko wyglądał.

Zapotrzebowanie na unikalne produkty typu poduszka z imieniem lub haftowany kocyk, wyraźnie rośnie. Po zachłyśnięciu się masową chińską produkcją i niewiele się od niej różniącą ofertą wielkich marek, przyszedł czas na rzeczy oryginalne, produkty dobrej jakości, a przy okazji rzeczy bardzo praktyczne – coraz chętniej zamiast zabawek lub niepotrzebnych drobiazgów, z okazji chrzcin czy urodzin małego dziecka, wręcza się rodzicom właśnie komplet ręcznie wykonanej pościeli czy wspomnianą już wcześniej poduszkę z imieniem lub wyszytymi na niej życzeniami. Taka oryginalna pamiątka zwykle będzie dużo bardziej funkcjonalna od nawet najdroższej zabawki interaktywnej, z której małe dziecko będzie cieszyło się przez bardzo krótki czas. Ręcznie robione poduszki z imieniem są przykładowym produktem dla tego nowego i szybko rozwijającego się rynku.

A co zrobić, żeby własna pasja przekształciła się w biznes generujący realne zyski?

Na początek trzeba założyć własną firmę. Obecnie wiele mam, które chcą otworzyć tego typu biznes może liczyć na dofinansowanie rozpoczęcia działalności ze środków Urzędu Pracy – gdy jest to ich pierwszy biznes. Wystarczy napisać biznes plan, złożyć aplikację i poczekać na przydział dofinansowań. Zresztą na otwarcie firmy rękodzielniczej ze specjalnością poduszki z imieniem wcale nie potrzeba wielkich nakładów finansowych. Przedsiębiorcza mama nie musi nawet dysponować dodatkowym lokalem. W końcu można założyć sklep internetowy (zwykle jest to koszt maksymalnie kilku tysięcy złotych), a produkcję prowadzić we własnym domu. Do tego typu rękodzieła potrzebne będą jeszcze oczywiście środki na tkaniny i inne materiały niezbędne do tworzenia oryginalnych poduszek, maszyna do szycia, duży stół do tworzenia nowych krojów i szablonów, i oczywiście komputer z dostępem do Internetu, dla efektywnego zarządzania całością sprzedaży. Czy biznes osiągnie sukces? To już zależy od zaangażowania, talentu i promocji własnych produktów – wielu przedsiębiorczym mamom się powidło. Być może warto spróbować?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *