Baterie wannowe – funkcjonalne i estetyczne

baterie wannowe

Baterie wannowe powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również doskonale komponujące się z resztą aranżacji. Nie mniej istotne są aspekty warunkujące komfort i bezpieczeństwo. Jak zatem wybrać dobrą armaturę łazienkową, z której będziemy zadowoleni przez cały okres użytkowania?

Stojąc przed koniecznością wyboru baterii wannowej, powinniśmy wziąć pod uwagę sposób jej montażu. W tym przypadku mamy do dyspozycji modele mocowane na ścianie lub podtynkowe. Pierwszy rodzaj montuje się bezpośrednio do instalacji wodnej. Najlepiej uczynić to przed położeniem glazury. Z kolei modele podtynkowe montuje się w ścianie. Cały mechanizm odpowiadający za wypływ wody jest ukryty wewnątrz. Na zewnątrz widoczna jest jedynie dźwignia baterii, przełącznik oraz wylewka.

baterie wannowe

Baterie wannowe muszą charakteryzować się określonymi funkcjami. Specjaliści zalecają modele termostatyczne, które umożliwiają ustawienie optymalnej temperatury wody. Od razu po odkręceniu kranu będzie wypływać woda odpowiadająca naszym osobistym preferencjom. Równie przydatna okazuje się blokada bezpieczeństwa, która uniemożliwia przypadkowe zwiększenie temperatury wody, co niewątpliwie chroni przed oparzeniem. Termostatyczna bateria wannowa ułatwia nam zachowanie stałej temperatury wody. Bez znaczenia okazują się w tym przypadku skoki ciśnienia. Niektóre dostępne w sprzedaży modele wyposażone są w specjalny system eliminujący ruch gorącej wody wewnątrz baterii, co w konsekwencji chroni przed nagrzaniem się jej korpusu.

To jednak nie koniec funkcji, w jakie wyposażone są współczesne modele armatury łazienkowej. Kolejnym atutem jest reduktor szumów, który tłumi dźwięk przepływającej wody. W efekcie dźwięk nie rozchodzi się po ścianie i nie jest słyszalny w sąsiednich mieszkaniach. Nie mniej interesującym rozwiązaniem są baterie trzyotworowe. W jej skład wchodzi wylewka wannowa wyposażona w specjalny przełącznik wanna/natrysk, głowica ceramiczna, rączka natryskowa oraz perlator. Współczesne baterie wannowe można z powodzeniem podłączyć do systemu natryskowego, co niewątpliwie również wpływa na komfort i wygodę użytkowania.

Aby jednak jeszcze bardziej zwiększyć satysfakcję z użytkowanej baterii, warto zadbać o jej łatwość utrzymania w czystości. Lepiej zatem wybierać modele o opływowym kształcie, dodatkowo wzbogacone specjalną powłoką chroniącą przed odciskami palców. Wówczas korzystanie z łazienki będzie nie tylko prostsze, ale również bardziej komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *