Jak przygotować mieszanie do sprzedaży ?

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie ? Oczywiście liczy się cena i czas.

Sprzedaż nieruchomości to dziś nie łatwa sprawa. A chętni, odwiedzający zwracają uwagę na mnóstwo elementów w potencjalnym, nowym domu. Prezentacja mieszkania na sprzedaż wymaga pewnego przygotowania się. Oto porady jak to zrobić.

Po pierwsze jeśli umawiasz się z kimś na oglądanie twojego mieszkania pamiętaj o czystości. Wchodząc do czystego, zadbanego i pachnącego świeżością mieszania potencjalni nabywcy już wyrabiają sobie opinię. Schowaj z widoku rzeczy takie jak np. odzież, brudne naczynia, śmietnik. Czyste powinny być przede wszystkim podłogi i łazienka. Na to najczęściej zwraca się uwagę. Uprzątnij blat stołu kuchennego. Każda przestrzeń pokoju wygląda lepiej jeśli ma mniej mebli. Wynieś część mebli do piwnicy – i tak przy przeprowadzce będziesz musiał je rozłożyć i przewieść. Poza tym takie mieszkanie wydaje się dużo większe. Uprzątnij balkon- odwiedzający na pewno będą chcieli tam zajrzeć by zobaczyć widok z balkonu.

Gdy sprzedajesz mieszkanie z częścią mebli to popracuj nad ich estetyką. Umyj i osusz. Wymień fronty blatów jeśli są obdarte. Konieczne będą także inne drobne naprawy np. pęknięte kafelki, czy panele (jeśli masz zapasowe), ubytki w fugach, sylikonie na wannie, emalii na kaloryferze, skrzypiące drzwi, niedomykające się szafki- wszystkie ewentualne wady na tych przedmiotach będą działały na niekorzyść. Może warto też odświeżyć jakieś ściany. Mały remont przed sprzedażą ma szansę zwrócić ci się z nawiązką.

W łazience zadaj o toaletę, umywalkę – usuń brud i kamień. Spraw by lustra błyszczały.

Użyj odświeżacza powietrza – w tym miejscu jest on wskazany a nawet niezbędny.

Postaraj się spojrzeć na mieszkanie oczami nabywcy. Czy kupił być takie mieszkanie?

Niech szczegóły typu zasłony i firanki wiszą równo nie będą dla ciebie śmiesznym szczegółem- nie wiesz na co inni zwrócą uwagę, a mogą naprawdę na wszytko.

Kiedy sprzedajesz dom to pomyśl też o zadbanym otoczeniu np. skoś trawnik, pozbyć się rupieci na podwórku. Wyczyścić też chodniki, a nawet pomaluj okiennice.

Pierwsze wrażenie jakie nasz dom zrobi na drugiej osobie jest bardzo ważne. Czasem nawet szczegół może przeważyć na korzyść. Może kogoś urzeknie widok z okna, a może modnie dobrany kolor ścian.

Warto pamiętać o wszystkim. W końcu to nam zależy aby sprzedać mieszkanie czy dom z zyskiem i czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *