Funkcjonalne wieszaki do łazienki

wanna z przewieszonym ręcznikiem

Łazienka to specyficzne pomieszczenie w całym domu. Tutaj przygotowujemy się rano do wyjścia, a wieczorem szykujemy do spania. Łazienka musi zatem sprostać wielu zadaniom, musi być praktyczna, a jednocześnie stanowić przytulne wnętrze, w którym możemy zrelaksować sie po długim dniu pracy.

wieszaki na ręczniki w łazienceSposób w jaki urządzimy łazienkę jest uzależniony przede wszystkim od jej wielkości. Duże pomieszczenia dają oczywiści więcej możliwości – tutaj możemy pozwolić sobie na dowolność, ponieważ ciężko jest „zepsuć” dużą łazienkę. Problemy pojawiają się przy małych wnętrzach, w których każdy detal musi zostać dobrze przemyślany – bez względu na to, czy są to lustra, wieszaki na ręczniki, czy armatura. W takim wypadku dobieramy elementy, które nie pomniejszają wizualnie pomieszczenia, zajmują niewiele miejsca oraz nie wprowadzają chaosu stylistycznego.

W łazience koniecznie musi naleźć się miejsce na przedmioty codziennego użytku. Przestrzeń do przechowywania to np. półki i szafki, czy praktyczne wieszaki łazienkowe. To właśnie tym ostatnim poświęcimy nieco więcej uwagi.

Wieszaki na ręczniki to drobiazg, który ma ogromny wpływ na funkcjonalność pomieszczenia, jak również na jego wygląd. Do dużych ręczników, których używamy po kąpieli potrzebne są zupełnie inne modele niż do małych. Ręczniki kąpielowe należy zawieszać w taki sposób, aby te miały okazję się dosuszyć. W przeciwnym razie dopuścimy do rozwoju bakterii na tkaninie, które przyczyniają się do powstawania przykrego zapachu. Jest to nie nie tylko nieprzyjemne, co niehigieniczne. Do wyboru mamy różne wieszaki, dzięki którym urządzenie łazienki będzie banalnie proste.

Razem z półką

Ciekawym rozwiązaniem do małej łazienki jest połączenie półki z wieszakiem na ręczniki. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. Zaletą takiego gadżetu jest fakt, że zajmuje niewiele miejsca i zapewnia miejsce na akcesoria, np. kosmetyki, szczoteczki do zębów i inne drobiazgi potrzebne do codziennej toalety. W sklepie znajdziemy różne modele półek – montowane za pomocą wkrętów lub przyssawek. Cena takiej półki uzależniona jest od wielkości oraz użytego materiału – najdroższe są modele szklane.

Minimalizm

Czystość formy to ostatnio gorący trend wnętrzarski. Minimalistyczny wieszak na ręczniki sprawdzi się na ścianach, na których nie ma zbyt wiele miejsca. Mały, pojedynczy lub podwójny haczyk możemy również zamontować na drzwiach, wykorzystując dodatkową przestrzeń. Wieszaki na ręczniki zazwyczaj wykonywane są metalu, dębowego drewna lub stali pokrytej farbą proszkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *