Pielęgnacja psów z szorstką sierścią

trymer dla psa

trymer dla psaWybór psa nie jest łatwy. Niestety nie każdy ma takie warunki mieszkaniowe, czasowe i finansowe, by móc przygarnąć każdą psinę, która poruszy serce. Podejmując decyzję o doborze psa, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim należy przemyśleć wielkość psa, płeć, wiek, częstotliwość i długość spacerów, długość włosia, charakter, temperament. Określając tych kilka cech człowiek zyskuje pewność, że pies będzie dopasowany do jego oczekiwań, że nie będzie miał z nim zbyt wielu problemów.

Wielu klientów zadaje sobie pytanie, podczas przeglądania oferty, po co właściwie wykonuje się to trymowanie? Jest to usuwanie martwego włosa za pomocą odpowiedniego sprzętu, nożyka zwanego trymerem. Trymowanie stosuje się tylko i wyłącznie u psów mających szorstką sierść, które nie linieją. Jako przykład takich ras, należy podać west highland white terier potocznie nazywany west lub westik, airedale terier zwany także erdel terier, sznaucer, foksterier szorstkowłosy, szkocki terier, jamnik szorstkowłosy itp. Są to rasy bardzo popularne, dlatego też ich właściciele koniecznie muszą zaopatrzyć się w trymer dla psa. W inny, wypadku, jeśli nie będziemy usuwać martwego włosia, psy będą wyglądały na zaniedbane a w sierści powstaną trudne do pielęgnacji kołtuny.

Wybierając psa z szorstkim włosiem musimy pamiętać, że wymaga on odpowiedniej pielęgnacji, która nie może się odbywać raz w tygodniu. Pielęgnacja psa musi odbywać się codziennie, dzięki czemu pies będzie miał zdrową i lśniącą sierść. Do tego zabiegu niezbędne są również dodatkowe akcesoria, dzięki którym właścicielowi będzie łatwiej uporać się z tym problemem. Dla przykładu będzie to trymer dla psa. Bezpieczny, skuteczny, niedrogi, do kupienia w każdym sklepie zoologicznym. W ofercie znajdziemy bardzo różne produkty, dostosowane do sierści i jej długości. Przede wszystkim znajdziemy trymery do krótkiego, prostego włosia a także do włosia dłuższego, zakręcanego.

Trymerów jest wiele, dlatego warto zapoznać się z różnymi typami maszynek. W sklepach zoologicznych czy sklepach zoologicznych internetowych znajdziemy wiele produktów, które spełnią nasze oczekiwania. Zawsze też można poradzić się sprzedawcy, który z pewnością dopasuje produkt do naszych oczekiwań. Jest to dużo lepszy sposób, aniżeli kupowanie samodzielnie, szczególnie jeśli będzie to pierwszy trymer dla psa. Koszty nie są wysokie, niemniej lepiej kupić produkt dopasowany do oczekiwań. I do posiadanej przez właściciela rasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *