Podróż z biurem podróży czy samodzielna ?

Wycieczka za pośrednictwem biura turystycznego lub  planowanie wyjazdu samodzielnie? Na co postawić, żeby być w pełni zadowolonym? Kiedy zdecydujemy się na pomoc biura podróży, to raczej nie będzie trzeba bać się martwić o wiele. Tej profesji biuro zagwarantuje transport, miejsce w hotelu, wyżywienie oraz atrakcje, zgodne z programem. Zapewnia się również ubezpieczenie oraz towarzystwo rezydenta. Tego stylu wyjazd jest doskonałym wyborem, jeżeli nastawiamy się na zwiedzanie, lub przeważający wypoczynek na basenie i plaży.

Kiedy jednak pragnęlibyśmy czegoś zdecydowanie innego, wybierzmy tę drugą opcję, czyli  bez pośrednictwa biura. Decydując się, to w pierwszej kolejności wypada wybrać środek transportu. Mamy do wyboru auto osobowe, autokar, pociąg i samolot. Jeżeli naszym założeniem będzie głównie przemieszczanie się, to najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie samochód. Jeśli stawiamy na wygodę to samolot.

Kolejno zdecydujmy się na rodzaj noclegu. Jadąc autem można zabrać ze sobą namiot co pozwoli na zaoszczędzenie „paru” groszy na noclegu. Dla tych chcących wyższy poziom zakwaterowania, na pewno radzi się znaleźć hotel. Pozytywnym aspektem wyjazdu  samodzielnego jest to, że nie narzuca się nam schematu, planu dnia itp. Mamy możliwość robić to co dla nas ciekawe, spożywać posiłki, wtedy kiedy nam pasuje i tak dalej. Przed wyruszeniem w podróż trzeba by dowiedzieć się, czy na miejscu są obiekty lub lokalizacje warte zwiedzenia, przeczytać opisy oraz teksty dotyczące konkretnego kraju, kiedy jedziemy za granicę. Na pewno warto kupić koniecznie w przewodniki.

Jakimi sposobami znaleźć odpowiednio dobrany rodzaj noclegu, aby nie wrócić z wyjazdu niezadowolonym? Kiedy planujesz zdecydowanie aktywne wykorzystanie czasu z towarzyszącym temu zwiedzaniem, wówczas nie potrzebujesz wysokiego standardu, bo większą ilość czasu będziesz spędzać poza budynkiem na nocleg. Gdy jednak wolałbyś odpoczynek na plaży, wybieraj takie miejsca noclegowe, które proponują nieco lepsze hotelowe warunki . Należy zwrócić swoją uwagę na liczbę gwiazdek, ponieważ zależnie od danego kraju mają możliwość znaczyć coś innego.

Przy podjęciu decyzji mogą być pomocne zdania osób, które już bywały w konkretnym miejscu lub hotelu. Na wielu forach internetowych zobaczyć możesz nie wyłącznie  użyteczne komentarze, ale też zdjęcia czy filmiki obrazujące warunki. Wybierając lokalizacja weź pod uwagę jego ulokowanie przykładowo odległość od plaży oraz morza, sklepów, lokali gastronomicznych. Wypadałoby też zorientować się, czy budynek hotelowy znajduje się w zacisznym miejscu, bo tylko takie położenie da nam odpoczynek oraz relaks. Z kolei dla osób, wolących aktywny wypoczynek zdecydowanie lepiej, znaleźć hotel umiejscowiony niedaleko basenów, obiektów sportowych lub tras rowerowych. To da nam możliwość nie tylko wypoczywania,  jak również wykorzystania atrakcji sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *