Plafon do sypialni jako alternatywa dla żyrandoli

plafon

Sypialnia to szczególne miejsce w całym domu. To tu bowiem odpoczywamy, regenerujemy siły po całym, nierzadko męczącym dniu, szukając ciepła i bliskości w ramionach kochającej osoby. Aranżacja tego pomieszczenia musi korespondować z jego intymnym klimatem. Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach, stąd też nastrojowe oświetlenie okazuje się niezwykle ważnym elementem. Na uwagę jednak zasługują plafony. Te płaskie lampy umieszczane na suficie już dawno nie mają nic wspólnego z PRL-owym wystrojem wnętrz.

poranek w sypialni

Uniwersalizm wykorzystania

Współczesny plafon to ikona stylu. To powiew subtelnej, ale modernistycznej świeżości, która nie tylko ociepla wnętrze, ale również wnosi do niej szczyptę przytulności. To dlatego staje się tak popularny w pomieszczeniach, w których śpimy. Montowany w centralnej części sufitu, spełnia wymogi oświetlenia górnego. W rezultacie, swobodnie możemy korzystać z całego wnętrza, zaś subtelnie rozproszone światło, nie odbiera wrażenia klimatycznej aury. Mając na względzie rosnącą popularnością tych form oświetlenia, producenci oferują szeroką gamę opraw, wykonanych w różnorodnej formie i z różnych materiałów. W aranżacjach tradycyjnych polecanymi modelami są plafony okrągłe, których łagodna postać idealnie komponuje się z ich ciepłą kolorystyką. Nowoczesne wydania nakładają na właścicieli konieczność zaopatrzenia się w nieco inne lampy. W tym wypadku możemy pozwolić sobie na ich bogatszą formę, które uczynią je bardziej wyrazistymi detalami. I choć wciąż modne pozostają okrągłe klosze to jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą kwadratowe plafony.

Dlaczego warto wybrać plafon do sypialni?

Korzyści przemawiających za kupnem takiej płaskiej lampy, jest naprawdę mnóstwo. Przede wszystkim należy podkreślić, że tego typu oprawa w sposób równomierny rozprowadza światło po całym pomieszczeniu. Jednak jest na tyle subtelne, że idealnie sprawdza się w nastawianych na intymność i przytulność wnętrzach, nie nadwerężając oczu. Co więcej, plafon stanowi doskonałą alternatywę dla wiszących, bogato zdobionych, niekiedy monumentalnych żyrandoli. W tym wypadku na uwzględnienie zasługuje niebywała funkcjonalność. Trudno bowiem byłoby sobie wyobrazić dumnie zwisającą lampę w niskim, nie mającym zbyt wiele do czynienia z dużym metrażem, pomieszczeniem… Kolejną zaletą jest niewątpliwie prosty montaż. Nie ma znaczenia, czy zawiesimy plafon na ścianie, czy suficie – w żadnym wypadku jego umiejscowienie nie będzie stanowiło trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *