Jak dobrać sandały na lato?

Latem pokazujemy najwięcej ciała. Dlatego też jest to pora roku, która stanowi dla wszystkich największe wyzwanie, by zaprezentować się w jak najlepszy sposób. Także jeśli uwzględnić obuwie odsłaniające stopy i typowo letnie sandały. Jak je dobrać, by być najbardziej zadowolonym?

Idealne na lato

Gdy na zewnątrz jest ciepło, temperatura jest wysoka, zabudowane obuwie staje się mało praktyczne. Nawet jeśli trzeba je nosić ze względu na wymogi stawiane w pracy, z utęsknieniem oczekuje się chwili, kiedy można je ściągnąć i zastąpić czymś lżejszym i wygodniejszym. Sandały sprawdzają się pod tym względem doskonale. Zwłaszcza, że same w sobie nie są jednoznaczne i mogą być wybierane w naprawdę wielu wersjach.

Niskie sandały

Jeśli zależy nam na butach idealnych do długich wędrówek po nie zawsze równym terenie, poszukujemy modeli najbardziej uniwersalnych, najlepsze okazują się sandały niskie, bez obcasa, czy nawet koturna. Takie buty, o ile mają dobrze wyprofilowaną podeszwę, są bardzo wygodne, pracują razem ze stopą, stanowiąc dla niej bardzo dobre podparcie.

By mieć jednak pewność zachowania optymalnego komfortu, warto wybierać te propozycje, które zostały wystarczająco starannie wykonane. Podstawa to skórzana wyściółka oraz dobre połączenie materiałów. Spocona w trakcie upałów skóra może być bowiem bardzo wrażliwa na wszelkie otarcia oraz uszkodzenia.

Obuwie na koturnie

Dobrą propozycją są również buty na koturnie, które stanowią wersję pośrednią między niskimi sandałami oraz butami na obcasie. Koturn ma to do siebie, że pozwala wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę, a przy tym nie daje dyskomfortu spowodowanego utratą równowagi, czy panowania w trakcie stawiania kroków, co w przypadku osób nieprzyzwyczajonych do noszenia wysokiego obuwia może stanowić spory problem.

Sandały na wysokim obcasie

Sandały można również otrzymać na wysokim obcasie, choć jest to zazwyczaj propozycja typowa na wieczór, doskonale komponująca się z wyjściową sukienką czy też elegancką kreacją. W takim znaczeniu nie są to oczywiście buty tylko na lato, ale również na karnawał. Często dodatkowo ozdabiane i lakierowane.

Ważne zasady

Wybierając buty letnie, warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Bardzo ważny jest sposób zaprojektowania, brak drażniących, ostrych elementów, jak również to, żeby materiał nie sprzyjał poceniu się skóry, ale pozwalał na swobodny przepływ powietrza. Najlepsza jest oczywiście skóra naturalna, która dodatkowo powinna być w odpowiedni sposób wyprofilowana, by sprzyjać dobremu ułożeniu stopy w obuwiu.

Warto również zwrócić uwagę na lekkość obuwia oraz jego dopasowanie, pod względem stylu, do już zakupionej odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *