Za granicą w poszukiwaniu chleba

Standard życia w obecnych czasach jest o wiele wyższy niż kiedyś, razem z nim przybywa oplat oraz podatków nieadekwatnych do płacy i tym samym do rzeczywistości życia Polaka, jest częstym powodem do tysięcy wyjazdów naszych rodaków.

Kraje na zachodzie to marzenie nie jednego Polaka, nie widzących przyszłości w swoim ukochanym kraju z powodów ekonomicznych, podatkowych czy chociażby poziomu placówek publicznych czyli standardu i wyposażenia jak np. szpitale. Czynników jest nadzwyczajnie wiele którymi kuszą nas państwa zachodnie ze względu na starzenie się, w rezultacie zmniejszanie się siły roboczej młodych ludzi pracujących na byt grupy osób starszych.

Nieudolność Polskich przepisów i ekonomicznych aspektów życia w kraju nie pozostawia wątpliwości osobom młodym w podjęciu decyzji wyjazdu, co przekłada się na co raz to większą ofertę firm przewozowych. Tak jak kiedyś w ogromnym tempie powstawały szkoły nauki jazdy, tak samo współcześnie masowe wyjazdy spowodowały popyt na usługi transportowe i tym samym stały się bodźcem powstania wielu firm świadczących usługi. Większość osób znajdujących okazję zarobku i tym samym pomocy osobom w wyjazdach na początek oferują przewozy do Niemiec ze względu na niewielkie odległości, a co za tym idzie mniejsze odległości dla nowicjuszy.

Multum działalności z ogromnym doświadczeniem świadczących usługi transportowe stara się wykonywać trudniejsze trasy aby nie konkurować z nowicjuszami, psującymi ceny i tym samym niszcząc profesjonalistów. Ze względu na inny kierunek wyjazdów z Holandii na Wyspy stworzyła się luka dla fachowych firm, którzy mogli zmienić przewozy do Niemiec, na pozbawione początkującej konkurencji przewozy do Anglii. To było założenie nie tylko rozważne ze względu na niższą konkurencję ale też dających okazję stworzenia oferty takiej jak przesyłki do Anglii – takie potencjał otrzymali przewoźnicy ze względu na wysokie ceny działalności kurierskich, znacznie większe koszty i tym samym robiącym ceny nierealne do przyjęcia przez bez pieniędzy osób na wyjeździe.

Reasumując sytuacje polityczno społeczną to tak naprawdę problem migracji jest niegroźny politycznie, bezrobocie maleje, mieszkań społecznych wydaje się mniej, zaświadczenie o dochodzie jest tyle duże, że nie przysługują dodatkowe pieniądze. Wszystko co zarobisz za granicą, przywieziesz do polski w skutek czego zostanie opodatkowane. W Polsce na pomoc socjalną nie można liczyć ale zawsze możesz być pewny że zostaniesz skrupulatnie rozliczony, tylko nie pomyl się w zapłacie do US -1 zł bo komornik nie zostawi złudzeń, przy nadpłacie +100 zł nie licz na zwroty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *