Jak dobrać biustonosz typu push up?

push-up

Biustonosze typu push-up, czyli wyposażone w różnego rodzaju wkładki powiększające, mają za zadanie optycznie powiększać i eksponować biust oraz modelować dekolt. Staniki tego typu cieszą się największym powodzeniem wśród pań z małym biustem. Dobrze dopasowany biustonosz typu push-up może poprawić nie tylko wygląd biustu w dekolcie, ale także sprawić, że piersi będą wydawały się większe pod bluzkami.

push-upWarunkiem koniecznym, aby biustonosz push-up dobrze spełnił swoje zadanie, jest dobranie go, jak zresztą każdego biustonosza w prawidłowym rozmiarze, jest to bardzo ważne, ponieważ miseczki biustonosza są z wkładkami. Aby unieść biust i utrzymać go w takim ułożeniu na dłużej, należy dopasować obwód tak, aby tkwił nieruchomo na ciele. Należy zwracać uwagę na odpowiedni rozmiar miseczki, ponieważ za duża będzie mocno odstawać i nie uzyskamy pożądanego efektu, tym bardziej, że biustonosze typu push-up najczęściej są usztywniane. Z kolei miseczka za mała powoduje mocne zgniatanie biustu. Uzyskamy wówczas, zamiast powiększenia, efekt spłaszczenia piersi. W przypadku tego typu biustonoszy dobre dopasowanie rozmiaru jest szczególnie ważne także ze względu na wygodę. W staniku zbyt luźnym, zbyt małym lub zbyt dużym wkładka wypełniająca, nawet niewielka, może dodatkowo uciskać biust, powodując znaczny dyskomfort. Inną sprawą jest dobranie biustonosza ze względu na rodzaj, kształt i rozmiar wkładek, a te są bardzo różne.

Gąbkowe lub żelowe, mniejsze lub większe, wyjmowane lub stanowiące nieodłączna część miseczek. W związku z tym nie każdy biustonosz push-up nadaje się do codziennego noszenia. Dobrze więc będzie dobierając go uwzględnić, czy będzie on przeznaczony do noszenia na co dzień, czy na przykład tylko na specjalne okazje. Niewielkie wkładki żelowe lub gąbkowe, o kształcie i umiejscowieniu takim, że nie gniotą piersi, mogą być noszone często. Natomiast biustonosze z bardzo dużymi wkładkami, które tworzą coś w rodzaju garbu nad łukiem fiszbiny wewnątrz miseczek, polecamy zakładać okazjonalnie. Wprawdzie dają one przy dobrym dopasowaniu zazwyczaj bardzo spektakularny efekt, ale noszone zbyt często nie są dobre dla piersi. Prawidłowo dopasowany biustonosz push-up powinien, jak inne biustonosze, dobrze podtrzymywać biust, więc ogólne zasady jego dobierania są takie same, jak w przypadku innych krojów. Obwód biustonosza jest dopasowany tak, aby dość ściśle przylegał do ciała i nie unosił się do góry ani z tyłu, ani z przodu. Biustonosz nie powinien jednak być zbyt ciasny, powinnyśmy móc swobodnie oddychać w nim. Fiszbiny powinny obejmować całe piersi, przylegać do ciała na mostku, a od strony pach kończyć się za piersią, a nie na niej, łuk fiszbiny leży tuż pod piersiami.

Miseczki nie odstają, ale też nie wcinają się w pierś. Ramiączka są wyregulowane do odpowiedniej długości, lekko napięte, aby biust był uniesiony, podtrzymany i aby wkładki powiększające spełniały swoje zadanie. Nie powinny spadać z ramion, ale także nie mogą cisnąć. Piersi w dobrze dobranym biustonoszu są zebrane i uniesione, linia biustu jest gładka. Nawet dla niewprawnego oka złe dopasowanie biustonosza tego typu najczęściej bardzo się rzuca w oczy z tego powodu, że zwyczajnie źle on leży. W przypadku takich biustonoszy wystarczy tylko złe wyregulowanie ramiączka, aby wkładka powiększająca odpychała miseczkę od piersi i powodowała jej duże odstawanie. Taki sam efekt daje zbyt luźny obwód. Biustonosz nie trzyma się piersi, a tym samym nie uzyskujemy pożądanego efektu powiększenia biustu. Miseczki jedynie zakrywają biust, a często zamiast go zbierać i wypychać do góry – spychają piersi pod pachy. Tak dzieje się przy za małej miseczce w połączeniu z luźnym pasem obwodu, który nie utrzymuje miseczek we właściwej pozycji na ciele. Złe dopasowanie to także za mała miseczka. I tu nie zawsze osoba, która nie zna swojego prawidłowego rozmiaru, potrafi powiedzieć, co jest nie tak.

Efekt podniesienia i zebrania biustu jest uzyskany, szczególnie jeśli obwód nie jest zbyt luźny i umożliwia miseczkom tkwienie na miejscu. Przy za małej miseczce często ta część biustu, która jest widoczna w dekolcie, wygląda ładnie, natomiast kiedy przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, że fiszbina od zewnętrznej strony wbija się pierś. Jest często tak wąska, że jej koniec, który powinien sięgać za pierś, jest widoczny z przodu i mamy wrażenie biustu węższego, niż klatka piersiowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *