Doprowadzamy auto do porządku po zimie

zmęczone zimą auto

Zima daje się we znaki nie tylko nam samym, ale także wielu rzeczom, których na co dzień używamy. Przykładem idealnym jest oczywiście nasz samochód. Jeżeli używamy go stale w zimie, to niestety narażeni jesteśmy na korozję naszego podwozia, a nierzadko również nadwozia. Wszystko z powodu składników używanych do posypywania dróg, w tym najbardziej dla karoserii i metalu niebezpiecznej soli. Poza solą, którą często są posypane drogi w zimie oczywiście na samochodzie odkłada się znacznie więcej śniegu i błota.

zmęczone zimą autoTo wszystko sprawia, że niestety nasz pojazd po zimie często przypominać może wrak po kilku miesiącach. Dlatego powinniśmy szybko zareagować i zaraz po zakończeniu sezonu zimowego na przykład przy okazji zmiany kół na letnie dokonać kilku czynności konserwacyjnych. Jeżeli dobrze zadbamy o nasze auto z pewnością posłuży nam ono znacznie dłużej i znacznie wydajniej.

Usuwanie śniegu, soli i błota z samochodu nie jest zadaniem łatwym. Tu nie wystarczy zwyczajna myjnia, bowiem składniki te niesamowicie dobrze się chowają, a usunięcie zwłaszcza soli nie jest łatwym zadaniem. Tak naprawdę powinniśmy zrobić to kilkukrotnie w trakcie sezonu zimowego jeżeli oczywiście używamy auta i co gorsza nie jest ono przy tym garażowane. Sól niestety bardzo szybko przenika w metal i prędzej czy później nawet w najdoskonalszym modelu samochodu wywoła niechcianą przez żadnego właściciela czterech kółek korozję. To nieodłączny element corocznej walki o dobry stan pojazdu po zimie. Konieczna może się okazać myjka ciśnieniowa z pianownicą. To idealne rozwiązanie, bowiem dzięki niemu usuniemy cała zalegającą sól. Odpowiednie ciśnienie wyczyści nasz pojazd perfekcyjnie. A co najważniejsze nie trzeba z tym jechać na myjnię samochodową, bowiem możemy za niewielkie pieniądze takie sprytne urządzenie posiadać w swoim domu i co roku nie martwić się skutkami zimy, która próbuje zniszczyć nasz samochód. Myjka z pianownicą to proste urządzenie, które za pomocą ciśnienia i odpowiedniej piany wyczyści i zakonserwuje praktycznie każdą powierzchnię. Doskonale nadaje się ona również do trudno dostępnych miejsc podwozia naszego samochodu.

Cena takich urządzeń jak myjka ciśnieniowa nie jest zbyt wysoka. Jej podręczną wersję z powodzeniem możemy również dla siebie zakupić na własność i dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić na sporych kosztach wypraw do myjni samochodowej kiedy nasz samochód potrzebuje solidnego czyszczenia po ciężkiej zimie. To najprostszy sposób na pozbycie się wszystkich typowych dla okresu zimowego zanieczyszczeń z pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *