Magiczne sztuczki z ręcznikiem papierowym

ręczniki papierowe

W każdym domu nie powinno zabraknąć ręczników papierowych. Są bardzo przydatnym produktem w kuchni, ale mają również sporo zastosowań, np. w łazience. Zastosowanie ich również w innych dziedzinach życia, np. w zabiegach pielęgnacyjnych, a nawet w sporcie zdecydowanie potrafi ułatwić życie.

Kabina prysznicowa może wyglądać pięknie po każdej kąpieli. Wystarczy, że będziesz trzymał ręczniki papierowe w łazience. Po każdym prysznicu możesz użyć ściągaczki do wody, a następnie przetrzeć ją ręcznikiem. Dzięki temu kabina będzie błyszczeć, a osad z mydła lub szamponu przestanie sprawiać problemy. Podczas sprzątania łazienki, czyszczenia kabiny lub lustra również lepiej użyć papierowych ręczników niż ścierki, która pozostawi za sobą koszmarne smugi.

Jeżeli jesteśmy już przy sprzątaniu, to pamiętaj, że jeżeli skroplisz ręczniki papierowe octem, a następnie wyczyścisz nim kran, to możesz być pewien, że kamień, który osadził się na nim, na pewno zniknie! Ten prosty sposób pozwoli zaoszczędzić czas, nerwy oraz pieniądze, które wydałbyś na drogie środki czystości.

Aby w Twojej łazience panował piękny zapach, możesz skroplić ręczniki papierowe kilkoma kroplami olejku eterycznego lub ulubionych perfum. Ten prosty trik pomoże Ci utrzymać ulubiony zapach w Twojej łazience i uzyskać efekt naturalnego odświeżacza powietrza.

Inne zastosowanie ręczników papierowych? Jeżeli masz długie włosy i chodzisz do fryzjera, to na pewno zaobserwowałeś, że od kilku lat fachowcy w tym zawodzie używają po umyciu głowy nie zwykłego ręcznika, a właśnie ręczników papierowych do osuszenia włosów. Dlaczego? Dlatego, że nie wycierają nim głowy i nie tarmoszą jej bezsensu, tylko owijają włosy i czekają aż nadmiar wody się wchłonie, tak aby niepotrzebnie nie wyrywać włosów i delikatnie się z nimi obchodzić. Jeżeli chcesz dobrze traktować swoje włosy – spróbuj sztuczki z ręcznikiem papierowym.
O zaletach ręczników papierowych mogą też opowiedzieć biegacze! Zwłaszcza w sezonie jesiennym lub wiosną, kiedy pylą rośliny. Jedna chusteczka higieniczna jest w stanie przetrwać około 10 minut, później należy sięgnąć po kolejną. O wiele lepiej spisują się papierowe ręczniki, które wytrzymają 30 minut. Szybciej wchłaniają mokry katar i pozostają dłużej suche, dzięki czemu biegacze nie wrócą do domu ze szczypiącym i obtartym nosem. Sprawdzają się również podczas kataru!

Jeżeli jeszcze nie odkryłeś nowych możliwości ręcznika papierowego, to nie czekaj i wypróbuj przy pierwszej nadarzającej się okazji. Z całą pewnością będziesz mógł odetchnąć z ulgą i docenisz ten niewinnie wyglądający produkt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *