Wygodne szelki dla kota

szelki dla kota

Nikogo nie dziwi widok wyprowadzanego psa na smyczy. Szczęśliwi właściciele kotów również lubią spędzać ze swoimi pupilami miło czas na dworze. Aby zapewnić im należyte bezpieczeństwo mogą zdecydować się na szelki dla kota. Są one bardzo przydatne nie tylko podczas spacerów, ale również jazdy samochodem, ponieważ stanowią ochronę dla kota podczas wypadków. Wyprowadzenie kota na spacer również stanie się możliwe, uchroni go przed atakami innych zwierząt, ponieważ kot zawsze będzie przy nas i nie oddali się na niebezpieczną odległość. Przed wyborem szelek dla kota, warto zastanowić się w jakich sytuacjach mogą one nam służyć oraz kiedy je kupić.

Kiedy zdecydować się na kupno szelek dla kota?

Szelki są bardzo przydatne na samym początku, gdy decydujemy się zabierać kota na spacer i nie jest on do tego przyzwyczajony. Pierwsze spacery mogą nie należeć do przyjemnych, kot może szarpać i ciągnąć. Obroża może wówczas przynosić szkody, kot będzie cierpiał, dusił się, a mocne szarpnięcia mogą nawet uszkodzić kręgosłup. Szelki dla kota, które nie uciskają szyi są znakomitym rozwiązaniem. Jednak i do nich trzeba pupila przyzwyczaić. Początkowo może to być trudne, natomiast są pewne sposoby, które mogą ułatwić cały ten proces. Trzeba dobrze wykorzystać okazje. Najlepiej, gdy szelki zaczną kojarzyć się kotu z czymś przyjemnym. A więc pora karmienia, czy też zabawa mogą być poprzedzone założeniem szelek. Gdy założymy kotu szelki przed otrzymaniem jedzenia, będzie on traktował dobre znoszenie szelek na ciele jako nagroda. Będzie więc później chętnie powtarzał tą czynność, aż wreszcie przyzwyczai się do niej i stanie się to dla niego zupełnie normalne. Pierwsze zetknięcie się kota z szelkami nie powinno trwać długo, zaledwie kilka minut. Stopniowo powinno się przedłużać ten czas, by później móc cieszyć się spokojnym i miłym spacerem z ukochanym pupilem. Należy zachować zimną krew, gdy kot za wszelką cenę stara się zrzucić szelki lub wymusza to na właścicielach. Bieganie, czy ocieranie się o wszystko będą na początku normalne, na co nie można reagować. Zdjąć szelki powinno się dopiero wtedy, gdy kot się uspokoi. Inaczej może on przywyknąć do ściągania szelek, przy każdym wierceniu się.

Kiedy szelki służą kotu?

Szelki dla kota służą przede wszystkim podczas spacerów. Kot może wówczas bez problemów wychodzić na spacery z właścicielem zachowując przy tym jak największe bezpieczeństwo. Można także zdecydować się na szelki dla kota do samochodu, które zabezpieczają pupila przed wstrząsami oraz wypadkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *