Wyposażenie domków dla lalek

Domek dla lalek

Kupując nowy domek dla lalek dla swojego dziecka, warto pomyśleć także o jego dodatkowym wyposażeniu. Co prawda niektóre modele domków od razu wyposażone są w wielu sprzętów, które już na starcie zapewniają możliwość doskonałej zabawy, ale tańsze modele sprzedawane są jedynie z kilkoma podstawowymi meblami, które warto zastąpić nowym, bardziej eleganckim wyposażeniem. Meble do domków dla lalek kupić można w zestawach lub osobno, w zależności od potrzeb i zasobności naszego portfela. Ważne jedynie aby zwrócić uwagę na ich wielkość, skalę w jakiej zostały wyprodukowane, tak by pasowały one rozmiarowo do wielkości samego domku.

Domek dla lalek można wyposażyć praktycznie w każdy rodzaj przedmiotów. Współcześni producenci wyposażenia do takich domków prześcigają się w pomysłach, dzięki czemu różnorodność zabawkowego wyposażenia jest naprawdę przeogromna. Poczynając od klasycznych szafek czy łóżek, przez stoły i krzesła, a na meblach łazienkowych czy zabawkowych urządzeniach kuchennych kończąc. W zależności od jakości wykonania poszczególnych elementów wyposażenia takich domków za lalek, zapłacimy za nie rożną cenę. Najprostsze zestawy zabawkowych mebelków możemy kupić za kwotę kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. W przypadku ręcznie robionych, niezwykle szczegółowych mebelków wykonanych z drewna, cena będzie znacznie wyższa. Wszystko zależy zatem od naszych indywidualnych upodobań, zasobności portfela oraz potrzeb dziecka.

Dla najmłodszych dzieci liczy się przede wszystkim wygląd oraz funkcjonalność poszczególnych przedmiotów. Szczególnie ważna jest w tym przypadku wielkość mebli i to, by domek dla lalek był jak najbardziej otwarty. Małe dziecko nie ma jeszcze zbyt dużej sprawności manualnej, a zatem im większy będzie ten domek, tym łatwiej będzie się mu nim bawić. Dla starszych dziewczynek bardziej odpowiednie będą drewniane domki z bogatym wyposażeniem wnętrz. Z przedmiotami wykonanymi w bardzo precyzyjny sposób, posiadającymi odpowiednie proporcje i zbliżonymi do oryginalnego wygląd przedmiotów spotykanych w życiu codziennym. Te przedmioty nie muszą być kolorowe ani funkcjonalne, bo i sama zabawa w tym wieku ma już zupełnie inny charakter. Zabawą najczęściej staje się samo urządzanie domu, a naśladowanie domowych czynności.

Domki dla lalek to zabawki odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Warto jednak pamiętać, że dzieci w różnym wieku mają zupełnie różne potrzeby, a zatem i wręczane im domki powinny się od siebie różnić. Nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale i funkcjonalnością oraz oferowanym wyposażeniem. Pamiętajmy o tym, gdy chcemy sprawić swojemu dziecku prawdziwą przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *