Bajki w kinie czy na platformie?

Decydując się na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi oglądając bajki to świetna alternatywa na deszczowe, pochmurne dni. Dzisiejszy świat zapewnia nam mnóstwo opcji tej aktywności. Możemy zdecydować się na wyjście do kina, bądź otulić się kocem na wygodnej kanapie w domowym zaciszu. Obie alternatywy wydają się równie atrakcyjne. Jednak czy poddając je dokładnej analizie, okażą się równie opłacalne? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Warto zadbać o to, by ten rodzinny czas okazał się relaksujący i satysfakcjonujący zarówno dla dzieci jak i rodziców. Bez wątpienia odpowiednio dobrane projekcje filmowe wywołają sporo śmiechu czy wzruszenia. Ważne, by trafnie dobrać wybór bajki do zainteresowań i wieku naszych pociech. Na naszą uwagę szczególnie zasługują pozycje z motywem edukacyjnym, promujące ważne w życiu wartości. Nie można zapomnieć, że oprócz niesamowitej przygody i sympatycznych bohaterów liczy się przecież niesione przesłanie. Biorąc pod uwagę dostępność bajek i kwestię ich wyboru, musimy liczyć się z tym, że wybierając się do kina naszą decyzję będziemy zmuszeni ograniczyć do dość okrojonego repertuaru. Aktualnie grane projekcje nie zawsze spełniają nasze oczekiwania i w takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się jakaś platforma. Wszystkim dobrze znany Netflix, HBO GO, Ipla czy Player to jedynie niektóre z dostępnych na rynku możliwości. Zdecydowanie oferują nam one większą listę pozycji. Należy zaznaczyć, że korzystanie z tego typu usług internetowych jest niezwykle komfortowe chociażby ze względu na mniejsze koszty. W cenie zbliżonej do jednego wyjścia do kina, możemy zapewnić sobie miesiąc nielimitowanego oglądania różnych rodzajów filmów i bajek. Niezaprzeczalnie jednak wizyta w kinie wiąże się ze sporym urozmaiceniem i stwarza okazję do spotkania chociażby ze znajomymi. Jest to zarówno interesująca opcja dla rodziców, jak i dla dzieci, dla których wiąże się ona z niezwykłą przygodą i możliwość zafascynowania się ogromnym ekranem czy oferowanymi, tematycznymi gadżetami.

Ogromną zaletą oglądania bajek za pośrednictwem platform jest możliwość ich zastopowania w każdym momencie, np. gdy zauważymy, że nasze pociechy czują się już nudzone, rozdrażnione czy po prostu rozpiera je energia. Brak takiej możliwości w kinie może być dość problematyczny i zmusić nas do opuszczenia sali filmowej. Oglądanie bajek na platformach stwarza nam również okazję do bieżącego komentowania i wyjaśniania pociechom niezrozumiałych wątków, co może być znacznie utrudnione w kinie, ze względu na obowiązujący nakaz zachowania ciszy. Znaczącą zaletą stanowi również brak reklam, które znacznie wydłużają pobyt w kinie i budzą irytację zarówno młodszych jak i tych starszych widzów. Mając wykupiony pakiet na platformie filmowej możemy mieć pewność, że nic nie zakłóci naszego seansu. Należy wspomnieć, że niektóre kina w swojej ofercie uwzględniają specjalnie zaplanowane programy dla dzieci, podczas których bajki prezentowane są w dostosowanych, skróconych formach. Dzięki temu dzieciaki mogą skupić się na treści bajki i nie czują się przytłoczone nadmiarem wrażeń. Ponadto często po takich projekcjach organizowane są lubiane przez najmłodszych, liczne konkursy i zajęcia związane z tematyką danej bajki.

Niezależnie od wybranej opcji, wspólne zagłębianie się w tajemniczy świat bajek dla dzieci stanowi doskonałą alternatywę spędzenia czasu. Zarówno te obejrzane w kinie, jak i te w domowych otoczeniu są równie interesujące i wywołują mnóstwo pozytywnych emocji. Ważne, by sposób był odpowiednio dobrany do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *