Nowa era domowego światła

Od kilku lat na rynku oświetleniowym pojawiły się nowatorskie rozwiązania związane z wykorzystaniem diod elektroluminescencyjnych. Żarówki ledowe, bo o nich mowa, to innowacyjne rozwiązanie dla domu i biura, które z powodzeniem można zastosować także jako oświetlenie zewnętrzne.

Nowe spojrzenie na oświetlenie

Żarówka ledowa wprowadza innowacyjne podejście do oświetlenia. Z żarówką tradycyjną łączy je jedynie podobne zakończenie trzonka oraz wygląd. Wszystkie żarówki ledowe wyposażono w tradycyjne zakończenia trzonka umożliwiające bezpośrednie włożenie do każdego funkcjonującego urządzenia czy lampy. Każda żarówka ledowa zbudowana jest z szeregu diod elektroluminescencyjnych tworzących 1 źródło światła. Może ona składać się z klasycznych, okrągłych diod oraz z diod płaskich o szerszym kącie świecenia zwanych diodami SMD lub COB. Warto zauważyć, że diody LED SMB i COB dają znacznie większy strumień światła, niż diody okrągłe.
Ledy dają także znacznie większe możliwości aranżacji wnętrz. Żarówki ledowe najnowszej generacji umożliwiają sterowanie natężeniem światła oraz dają możliwość zmiany intensywności barw światła. Takich funkcji nie mały ani tradycyjne żarówki, ani tym bardziej żarówki energooszczędne.

Zastosowanie żarówki ledowej

Żarówki ledowe w zasadzie mogą w całości wymienić tradycyjnie wykorzystywane żarówki żarowe oraz halogenowe. Mają dokładnie to samo przeznaczenie, co ich poprzedniczki, z tym, że posiadają znacznie więcej pozytywnych cech. Żarówka ledowa jest odzewem na zwiększone proekologiczne zachowania konsumenckie, dążące do ochrony środowiska naturalnego. Niezwykle niskie zużycie energii elektrycznej sprawia, że przyczyniają się one do niższej emisji gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery przez elektrownie węglowe oraz do zmniejszenia innego typu działań niszczących środowisko naturalne.

Żarówki ledowe z powodzeniem mogą być wykorzystane w każdym domu, biurze, innym pomieszczeniu czy na zewnątrz budynków. Są także znacznie zdrowsze dla ludzkich oczu – ich światło jest niezwykle zbliżone do widma światła dziennego – nie zaburza kolorów ani widzenia, w dodatku ma charakter stały i nie mruga oraz nie emituje światła UV, jak to ma miejsce w przypadku halogenów.żarówki ledowe

Już obecnie można bez problemów kupić żarówki LED emitujące światło o podobnej mocy, co 40W tradycyjne żarówki. Na rynku zaczynają pojawiać się także mocniejsze źródła światła osiągające moc porównywalną do żarówek 60 – watowych. Szacuje się, że w ciągu 2 lat na rynku będzie można kupić żarówki ledowe o mocy światła przypominającej tradycyjne 100-watowe żarówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *