Już niedługo będą potrzebne – sukienki na studniówkę

sukienka

Studniówki, czyli bale studniówkowe zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo tegoroczni maturzyści będą celebrować równe sto dni, które będzie dzielić ich przed pierwszymi maturalnymi egzaminami. To czas, aby po raz ostatni puścić wodze fantazji i zabawić się wraz ze swoimi rówieśnikami z klasy. Dla wielu osób to także pewnego rodzaju zamknięcie życiowego rozdziału – to właśnie studniówki kończą upojne zabawy licealne i wprowadzają w nowe, dorosłe życie, które zmusza do rozpoczęcia przygotowań do matury. Zanim jednak siądziemy przed książki, czas się zabawić.

I tu pojawiają się pierwsze niuanse, czyli ubiór. Bale studniówkowe można traktować jak uroczystości najważniejszego sortu. Dlatego sukienki na studniówkę są tak ważne dla każdej młodej damy, która wybiera się na bal wraz z osobą towarzyszącą. Oczywiście panowie, młodzi dżentelmeni również muszą wyglądać elegancko – dla nich zwykle zarezerwuje się garnitury. W przypadku dziewczyn, problem jest od pokoleń ten sam, czyli wybór sukienek na studniówkę. Jaki krój, fason, kolor? Te pytanie to dopiero początek poszukiwań. Oczywiście najważniejsze jest, aby czuć się dobrze w swojej kreacji , a jednocześnie pamiętać o tym, że studniówka to oficjalna zabawa szkolna – sukienka na studniówkę nie powinna odkrywać zbyt wiele. Drugą sprawą jest wygoda – cała noc tańców i zabawy – wybór zbyt ciasnej sukienki może okazać się problemem. Dlatego lepszym wyjściem z sytuacji jest zakup sukienki luźnej, która nie będzie krępować ruchów. I takie sukienki na studniówkę są zwykle wybierane przez młode damy.

Jeżeli już jesteśmy przy sukienkach, należy pamiętać, aby dobrać do nich dodatki. Oczywiście priorytetem jest sukienka na studniówkę – to pod jej kolor wybieramy buty i torebkę. Zdarza się, że niekiedy dziewczyny z jednej klasy lub grupy znajomych kupują sukienki pod jeden kolor – należy pamiętać, że na studniówkach bardzo popularne są pokazy, czyli krótkie przedstawienia, gdzie monotematyczne sukienki świadczą o przynależności do danej grupy. Reasumując – wybór sukienki na studniówkę to dyskusyjny i bardzo subiektywny wybór – najlepiej kierować się swoimi pomysłami oraz pamiętać o tym, że studniówka to uroczystość szkolna, pełna wdzięku i zabawy (a także niestety ostatnia, warto więc odpowiednio celebrować tą chwilę). Jeżeli nie mamy pomysłu, na wielu modowych portalach pojawiają się katalogi sukienek, które mogą być hitem mody w danym roku – tam również warto szukać inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *