Kotły Defro: wysoka jakość gwarancją oszczędności

kotły defro

W obliczu rosnących cen energii wybór odpowiedniego pieca w poważny sposób rzutuje na domowy budżet. W tym wypadku gwarancją właściwego zbalansowania oszczędności i komfortu cieplnego będą sprawdzone, markowe rozwiązania. Defro to wielokrotnie nagradzana, uznana polska marka specjalizująca się w produkcji i sprzedaży kotłów. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii produkcyjnych (lakierowanie proszkowe, robotyzacja procesów spawalniczych, cięcie plazmowo-gazowe i laserowe) produkty firmy skutecznie konkurują z towarami innych krajowych oraz zagranicznych producentów i cieszą się dużą popularnością wśród klientów w całej Polsce.

Oferta firmy jest bardzo szeroka i nawet najbardziej wybredny klient znajdzie w niej coś dla siebie. Kotły Defro dzielą się na cztery podstawowe grupy: zasypowe, z podajnikiem, o dużej mocy oraz w układzie zamkniętym, a w każdej z nich do wyboru mamy szereg modeli o różnych specyfikacjach odpowiadających szczegółowym zapotrzebowaniom klientów.

Kotły zasypowe pozostawiają użytkownikowi swobodę w doborze paliwa (może to być węgiel kamienny, mieszanka węgla z miałem bądź drewno opałowe). Pozwalają na zarówno mechaniczną, jak i elektroniczną regulację temperatury, są też przystosowane do montażu wentylatora. Powierzchnia odbioru ciepła jest zwiększana przez ruszt wodny, a jego utracie zapobiega izolacja z wełny mineralnej. Kotły tego typu charakteryzują się dużą komorą paleniskową oraz wysoką sprawnością cieplną (nawet do 82%), którą umożliwia odzyskiwanie ciepła ze spalin.

Także kotły Defro wyposażone w podajnik pozostawiają użytkownikowi szeroki wachlarz opcji w doborze paliwa: może nim być eko-groszek (5-25mm), węgiel orzech, drewno kawałkowe, a nawet trociny i zrzynki. Podajnik paliwa może być montowany z obydwu stron, co bardzo ułatwia montaż pieca. Żeliwny ruszt zastępczy pozwala na okresowe spalanie innego rodzaju paliwa, stanowiąc równocześnie zabezpieczenie na wypadek awarii. Sterownik pieca może być obsługiwany przez telefon lub internet, a sprawność cieplna pieca może przekraczać 88%.

Seria kotłów Defro o dużej mocy to modele zaprojektowane z myślą o ogrzewaniu dużych budynków, takich jak szkoły, szpitale, urzędy itp. Można w nich palić węglem, drewnem oraz miałem. Zaawansowany sterownik obsługuje dwie pompy, jest wyposażony w czujnik spalin oraz płynną regulację wentylatora. Bardzo duże palenisko przyjmie nawet największe kawałki drewna, a sprawność cieplna pieca przekracza 88%.

Nowością w ofercie Defro są kotły z serii EKR, przeznaczone do kotłowni o niewielkim metrażu. Kotły te cechują niewielkie rozmiary i łatwa obsługa. Palenisko jest automatycznie zasilane niewielkimi ilościami paliwa, za które posłużyć może zarówno eko-groszek (5-25mm), jak i węgiel, drewno, bądź trociny. Proces spalania odbywa się pod nadzorem elektronicznego regulatora.

Kotły Defro to także długie gwarancje (nawet do 5 lat) oraz atrakcyjne ceny. Ofertę ogrzewniczą firmy uzupełniają pompy ciepła, nagrzewnice i piecokuchnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *