Laptop bardzo nieprzeciętny

Toughbook

ToughbookLaptop jest powszechnym narzędziem pracy, a korzystanie z komputera jest dziś nieodłącznym elementem niemal każdej branży. Czasami panujące warunki pracy są bardzo trudne, a sprzęt narażony na poważne uszkodzenia. Laptopy przystosowane do trudnych zadań nie należą do tanich, ale dzięki swojej długiej żywotności w perspektywie czasu nie kosztują wcale tak dużo.

Panasonic to znany na całym świecie producent sprzętu elektronicznego, który kilka lat temu rozszerzył swoja ofertę o wytrzymałe komputery. Laptopy do zadań specjalnych otrzymały własną nazwę- Toughbook. Zwykłe notebooki niestety nie sprawdzają się w trudnych warunkach. Wszędzie tam, gdzie jest dużo pyłu, kurzu, wody, lub występują wahania temperatury otoczenia przeciętny sprzęt elektroniczny szybko ulega uszkodzeniu. Toughbooki to swoiste „czołgi” wśród laptopów, które są przeznaczone właśnie do tych mniej przyjaznych zadań. Najnowsze „dziecko” z tej serii jest stosunkowo małe (posiada dziesięciocalowy ekran, co jednak w zupełności wystarcza do pracy), ale też niezwykle wytrzymałe. Nowy Toughbook posiada certyfikaty potwierdzające jego odporność na kurz, zanieczyszczenia, wilgoć, a przede wszystkim na wstrząsy i upadki (potrafi wyjść bez szwanku przy upadku z niemal dwóch metrów wysokości). Warto zaznaczyć, że ten wyjątkowy komputer spełnia wojskowe normy dzięki licznym zabezpieczeniom i mocnej konstrukcji.

Mocna i solidna konstrukcja Toughbooka odbija się na wadze sprzętu, która przebija masę nawet czternastocalowych, zwykłych laptopów. Choć ekran może wydawać się niewielkich rozmiarów, to jednak wykazuje się dużą jasnością (nawet trzy razy większą od zwykłych komputerów). Tak wysoka jasność matrycy zapewni doskonały obraz nawet w słoneczne dni, lub przy mocnym, sztucznym świetle, co jest niemożliwe do uzyskania w przypadku przeciętnych notebooków. Ekran jest dotykowy i wyposażony w specjalny rysik (który można schować wewnątrz obudowy). Rozdzielczość wynosi 1024 x 768 pikseli, co gwarantuje łatwość w sterowaniu aplikacjami. Im wyższa rozdzielczość, tym jest to trudniejsze na małym ekranie.

Komunikacja Toughbooka z siecią może odbywać w każdy możliwy sposób, a zatem za pomocą LAN, Wi-Fi, modemu, Bluetooth, 3G z GPS. Sprzęt wyposażony jest w dwa złącza USB, co nie jest imponującym wynikiem w porównaniu ze zwykłymi laptopami. Godny uwagi jest system ochrony dysku twardego, który znajduje się w specjalnie skonstruowanej kieszeni, która chroni go przed wstrząsami i uderzeniami, a także dostaniem się pyłu, czy wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *