Apaszka i sposoby jej wykorzystania

Apaszka

Apaszki stanowią modny i stylowy dodatek do każdej stylizacji. Choć największą popularnością cieszą się te wiązane na szyi, to jednak nie brakuje innych propozycji ich noszenia. Jej zalety są wręcz nie do ocenienia, ponieważ różnorodność zastosowań i niekwestionowana uniwersalność sprawia, że możemy po nią sięgać niemal codziennie. Do pracy, szkoły, na spacer czy wyjście ze znajomymi – każda okazja jest dobra, aby apaszką wzbogacić swój strój.

Klasyczny sposób jej noszenia zakłada przewiązanie na szyi. Aby nieco urozmaicić ten styl, zamiast wiązania, można ją przyczepić do ubrania broszką lub ubrać na nią koraliki. Apaszki w stylu bandana dodadzą każdemu ubiorowi kowbojskiego look’u. Do codziennego, nieco luźnego i swobodnego stroju, doskonale będą pasować chustki z nadrukami.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się wiązanie apaszek w roli opaski albo turbanu na głowie. Decydując się na takie rozwiązanie musimy pamiętać, że nie wszystkim ono pasuje. Dlatego, jeśli jesteśmy posiadaczkami długich lub średniej długości włosów, unieśmy je go góry i przewiążmy czoło chustką zawiązaną tuż nad karkiem. W przypadku krótkich włosów, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakrycie ich pod turbanem.

Apaszki świetnie sprawdzą się jako dodatek urozmaicający wygląd spodni. Jeśli jest odpowiedniej długości, może posłużyć jako efektowny pasek, jeśli nie, możemy ją przewiązać jedynie przez kilka szlufek i związać w kokardę. Kobiety lubiące tuniki mogą wykorzystać ją do podkreślenia linii bioder.

Czy to koniec zastosowań tego elementu kobiecej garderoby? Oczywiście, że nie! Apaszki mogą posłużyć nam jako ciekawy sposób przystrojenia torebki. W tym celu należy związać chustkę dookoła torebki na kokardkę albo supeł, bądź owinąć nią cały pasek. To, jaki sposób dekoracji wybierzemy, zależy od długości naszej chustki oraz naszej wyobraźni.

Jak zatem widać, dzięki apaszkom i odrobinie kreatywności możemy oryginalnie wzbogacić wygląd naszej stylizacji. Jej różnorodność oraz sposób zastosowań jest podyktowany wyłącznie naszymi oczekiwaniami. Nieco odważniejszym osobom można polecić przewiązanie chustką okolic nadgarstka. Dzięki temu nie potrzebujemy zakładać dodatkowej biżuterii, a nasz wygląd zyskuje oryginalnego i pomysłowego charakteru.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów apaszek, dzięki czemu możemy je nosić na różne okoliczności oraz każdą pogodę. Lekkie wiosenno-letnie chustki możemy z powodzeniem zastąpić bawełnianymi lub wełnianymi szalami, które stanowić będą uzupełnienie naszej codziennej kreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *