Jak kupować poduszki ozdobne?

poduszki ozdobne

Wiele osób regularnie chciałoby zmieniać wygląd swojego mieszkania, ale niestety – nie zawsze są na to fundusze. Ciekawym elementem urozmaicającym i nieco zmieniającym dotychczasowy wystrój są poduszki ozdobne, które można dziś kupić w większości sklepów z akcesoriami do domów, wystrojem wnętrz czy w sieci. Zanim zdecydujemy się ostatecznie na zakup poduszek, warto zastanowić się, jakie konkretnie nas interesują – w ten sposób nie wydamy niepotrzebnie pieniędzy.

Z wkładem czy bez?

Poduszki ozdobne kupić można w dwóch formach: z wyjmowanym wkładem albo jako całość. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre zestawy gotowe zawierają zarówno poszewkę, jak również i wkład do poduszki – o ile poszewka jest zdejmowana, to często jest to najwygodniejsza z opcji zakupu. Pozwala ona na zdejmowanie wierzchniej warstwy do prania, a także wymienianie poszewek, gdy nam się znudzą albo po prostu przestaną podobać. Działa to też w drugą stronę – gdy wkład się zużyje, możemy kupić wyłącznie jego, a poszewkę zatrzymać.
W zasadzie oferta poduszek ozdobnych, które nie mają wyjmowanego wkładu czy zdejmowanej poszewki jest w mniejszości. Ich wybór może być dobry wówczas, gdy wiemy, że i tak za jakiś czas pozbędziemy się całości, a wydatek na nowe poduszki nie stanowi dla nas żadnego problemu w codziennym budżecie.

Odpowiedni materiał

Choć zdawać by się mogło, że materiał, z którego zrobione są poduszki ozdobne jest kwestią tylko i wyłącznie naszego gustu, to trzeba na sprawę spojrzeć również w sposób praktyczny. W przypadku kupna poduszki z pięknej, delikatnej satyny musimy mieć na uwadze, że szybciej się ona zniszczy, jeśli będzie regularnie i intensywnie użytkowana. Nie sprawdzi się również przy małych dzieciach – szybko może się zabrudzić, plamy są bardzo widoczne, zaś sama satyna źle znosi pranie w wysokiej temperaturze.
Z kolei przy posiadaniu zwierząt lepiej zrezygnować z materiałów, które łatwo „łapią” sierść – na przykład niektórych gatunków bawełny. Sierść zwierząt będzie się wbijać w poduszki, a potem może być trudna do usunięcia.

Rozmiary poduszek ozdobnych

Powszechnie wiadomo, że poduszki ozdobne występują w kilku różnych rozmiarach. Najbardziej popularne są te, które maja wymiary 40 cm x 40 cm, czyli po prostu kwadratowe. Jeśli zdecydujemy się na tę wielkość poduszek, to zapewne w przyszłości z łatwością znajdziemy w niskich cenach ciekawe poszewki na zmianę czy wymienne wkłady. Jeśli wybierzemy inne rozmiary, będziemy w dużej mierze zdani często na ofertę jednego producenta – i same wkłady i poszewki bywają droższe od tych klasycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *