Zalety specjalnie wzmacnianych telefonów komórkowych

samsung solid

Jeśli martwisz się, czy nowa komórka przetrwa wyprawę w góry, jazdę po bezdrożach lub twoją codzienną pracę na budowie, twoje obawy nie są bezpodstawne. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie komórki są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju bodźce zewnętrzne. Źle znoszą upadki nawet z niewielkich wysokości, ciągłe wibracje, zmiany temperatur, a szczególnie źle reagują na wilgoć. Dłuższe pozostawienie takiej komórki na zewnątrz, w szybkim czasie zakończy się jej uszkodzeniem, szczególnie gdy na dworze panuje duża wilgotność powietrza lub jest bardzo zimno.

Producenci komórek dostrzegają te wady, dlatego na rynku coraz częściej pojawiają się specjalnie wzmocnione konstrukcje telefonów komórkowych tj. komórki z serii Samsung Solid. Są to telefony dedykowane dla specyficznej grupy odbiorców. Dla osób szczególnie aktywnych, a także tych osób, które pracują na zewnątrz pomieszczeń tj. pracownicy budowlani, leśnicy, drogowcy i wielu innych. A o jakich zaletach tego typu komórek możemy mówić?

Po pierwsze, większa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Takie telefony dzięki wzmocnionej konstrukcji są bardziej odporne na wstrząsy i wibracji, lepiej znoszą również upadki nawet z większych wysokości. Doskonałym przykładem takich aparatów telefonicznych mogą być wspomniane już wcześniej komórki z linii Samsung Solid. Na pierwszy rzut oka telefony tego typu wydają się ciężkie, choć w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Za złudny efekt ciężkości odpowiada obudowa, przez którą telefony tego typu stają się „grube” w minimalnym stopniu przypominając nowoczesne konstrukcje ultranowoczesnych smartfonów.

Po drugie, specjalnie wzmacniane telefony są lepiej chronione przed wilgocią i zmianami temperatur. Lepiej znoszą wpływ gorąca i zimna. Nie ulegają również szybkiemu zamoczeniu. Niektóre modele telefonów tj. Samsung Solid mogą zostać nawet całkowicie zanurzone w wodzie, a i tak będą działały. To doskonałe zabezpieczenie przed przypadkowym ich uszkodzeniem, chociażby w czasie rejsu żaglówką czy spływu kajakowego.

Po trzecie, telefony tego typu są bardziej odporne na porysowanie i uszkodzenie wyświetlacza, który w tego typu konstrukcjach jest zwykle stosunkowo mały. Za jego większą trwałość odpowiada także brak funkcji panelu dotykowego, który w nowoczesnych komórkach jest najczęstszą przyczyną ich awarii.

W końcu po czwarte, mniejsze zaawansowanie technologiczne, a co za tym idzie nieco mniejsza ilość funkcji oferowanych przez telefony tego typu sprawia, że są to aparaty, które dłużej działają na pojedynczym ładowaniu baterii. Zwyczajnie możemy dłużej z nich korzystać bez konieczności ciągłego sięgania po ładowarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *