Formalności kredytowe – bierzemy kredyt konsolidacyjny

Kredyt – łatwo wziąć, a trudniej spłacić. Niestety, zdecydowanie za często zapominamy o tej jakże bardzo istotnej maksymie. Decydując się na kredyt, zawsze liczmy siły na zamiary, nigdy nie odwrotnie. Polacy mimo kryzysu światowego bardzo chętnie korzystają z kredytów i pożyczek oraz dodatkowych korzyści, jakie oferują im banki na przykład w postaci debetów do kont osobistych, kart kredytowych czy kredytów konsumpcyjnych oraz innych form pożyczek.

Pożyczone pieniądze są przeznaczane na różne cele – na zakup samochodu, mieszkania, sprzętu AGD, RTV lub zagraniczne, egzotyczne wycieczki. Wzięcie kilku pożyczek jednocześnie wiąże się ze spłatą kilku rat rozłożonych w czasie, w różnym terminie i o różnej wysokości oraz w różnych instytucjach finansowych, co wprowadza bałagan w życie. Często jest też tak, że spłaty rat przewyższają dochody i wtedy popadamy w spiralę zadłużenia biorąc nowe kredyty i pożyczki na spłatę innych. Aby nie utracić płynności finansowej, warto jest pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym.

Kredyty konsolidacyjne to produkty bankowe, które są zaciągane na spłatę wielu różnych pożyczek wziętych w kilku instytucjach finansowych. Taki kredyt konsolidacyjny czasami jest jedynym kołem ratunkowym przed komornikiem. Pożyczką konsolidacyjną spłacamy zadłużenie w prostej i bardzo wygodnej formie, obniżając ratę naszego zadłużenia. I choć prawie zawsze kredyt konsolidacyjny jest droższy niż wcześniej zaciągnięte zobowiązania, to jest o wiele łatwiejszy do spłacenia. Taki kredyt możemy wziąć pod hipotekę – jest łatwiejszy do otrzymania, ponieważ banki mają odpowiednie zabezpieczenie w postaci nieruchomości, którą dajemy im pod zastaw kredytu. Może też być to kredyt gotówkowy – jest go trudniej uzyskać i banki dokładnie analizują indywidualną sytuację każdego klienta. Jednak jest tańszy od kredytu hipotecznego, ponieważ okres jego spłaty jest o wiele krótszy, co zmniejsza koszty pożyczki. Obojętnie, na jaki kredyt się zdecydujemy, musimy spełnić szereg formalności, jakie wymaga bank.

Formalności bankowe

W każdym banku są wymagane inne dokumenty i o nie najlepiej zapytać się doradcy lub sprawdzić stronę konsolidacja-kredytow.info. Przede wszystkim w banku musimy złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny. We wniosku musimy zadeklarować, jaki rodzaj kredytu wybieramy, od tego będzie też zależało, które dokumenty będziemy musieli dostarczyć do banku. Jeśli nasza konsolidacja kredytów zostanie oparta o kredyt hipoteczny, będziemy musieli dostarczyć wszelkie dokumenty potwierdzające własność hipoteki, na którą decydujemy się wziąć kredyt – akt notarialny, odpis z księgi wieczystej lub księgi gruntu. Poza tym musimy dostarczyć zaświadczenie o naszych zarobkach i informacje o wszelkich zobowiązaniach kredytowych i pożyczkach – umowy na poszczególne zobowiązania i numery kont, na które potem bank będzie robił przelewy za nas, spłacając w ten sposób nasz zadłużenie. Jest to bardzo istotne, by bank mógł dokładnie rozważyć naszą sytuację i podjąć odpowiednią decyzję w sprawie udzielenia nam kredytu konsolidacyjnego. Jeśli spełnimy wymogi formalne, a bank nie będzie miał uwag, na pewno pozwoli nam wziąć kredyt konsolidacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *