Biografia Cristiano Ronaldo

Bez wątpienia Cristiano Ronaldo to postać, dobrze znana nie tylko fanom piłki nożnej i kibicom Realu Madryt. Nic więc dziwnego, że książka o Cristiano Ronaldo cieszy się ogromną popularnością, gdyż wiele osób chce poznać prawdę o sowim idolu. Nie bez powodu zatytułowano ją „Obsesja doskonałości” gdyż dążenie do bycia doskonałym zdeterminowało jego życie. W książce o Cristiano Ronaldo można zobaczyć jego drogę na szczyt, przekonać się co takiego jest w tym człowieku, że nawet sam mistrz- Alex Ferguson w swojej autobiografii określił Ronaldo jako najlepszego zawodnika, którego miał przyjemność trenować.

Biografia Cristiano Ronaldo

On zaufał temu nikomu nie znanemu zawodnikowi i dał mu koszulkę z numerem 7, przeznaczoną dla najlepszych. Wydaje się, że to dzięki trenerowi wszechczasów europejski football zdobył prawdziwą  gwiazdę, znakomitego piłkarza, który jeszcze na długo pozostanie numerem jeden na piłkarskich stadionach Europy, a nawet świata. W opinii wielu czytelników-fanów CR-7, biografia Cristiano Ronaldo to prawdziwy strzał w dziesiątkę, to szansa spojrzenia na tego zawodnika z szerszej perspektywy. Szansa na prześledzenie jego kariery i spojrzenie na życie prywatnej z nowej perspektywy. We wstępie do książki o Cristiano Ronaldo Jerzy Dudek przyznaje, że nie widział nikogo kto by w taki sposób operował piłką, dla kogo gra w piłkę byłaby tak ogromną przyjemnością. Poza tym bramkarz przyznaje, że zdecydowanie woli być w drużynie z Ronaldo niż przeciwko niemu. CR-7 zaskakuje swoją wytrwałością i determinacją w dążeniu do celu. Pokazuje, że aby osiągnąć sukces trzeba dać z siebie wszystko, a nwet więcej.

Pozycja jaką jest biografia Cristiano Ronaldo pokazuje fenomen tego zawodnika, jego drogę na szczyt. Pokazuje przemiany i współpracę z Mourinho, który nauczył Ronaldo, jak nie tracąc swojej tożsamości stać się zawodnikiem, który znakomicie sobie radzi w grze zespołowej. W książce widzimy oprócz Ronaldo gwiazdy zwykłego człowieka, który jest towarzyski oraz wrażliwy. Trzeba przypomnieć, że wraz z całą drużyną, za namową Jerzego dudka  włączył się w akcję Szlachetna Paczka stając się jej ambasadorem. Na kartach książki poznajemy historię życia i wiele scen z życia prywatnego, a przecież zdobycie  tych informacji nie było łatwe gdyż CR-7 jest jedną z najbardziej strzeżonych gwiazd. Ta książka wzrusza i pobudza do refleksji. Pokazuje, że drodze na szczyt oprócz talentu musi towarzyszyć ciężka praca, ale również obecność życzliwych osób, bez których Cristiano Ronaldo nie osiągnąłby sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *