Wzrost sprzedaży produktów tekturowych

pudla

Rynek produkcyjny tektury z roku na rok notuje wzrost przychodów. Taki stan rzeczy głównie zależny jest od stałego rozwoju branż przemysłowych, elektronicznych i gastronomicznych, gdzie jest największe zapotrzebowanie na kartony, pudełka i opakowania.

Za sprawą rozwoju technologii coraz częściej dokonywane są zakupy online. Konsument siedząc w domu w szybki i łatwy sposób może dokonać zamówienia rzeczy, która go interesuje. Towary zakupione muszą być w jakiś sposób dostarczane, więc wykorzystuje się w tym celu kartony i opakowania. Na rynku powstało mnóstwo firm kurierskich, więc transport nawet tych większych i cięższych towarów nie jest obecnie problemem, z czego ludzie chętnie korzystają.

Producent opakowań tekturowych musi mieć na uwadze fakt, że wykorzystywane kartony mają różne przeznaczenie. Jedne stosuje się, aby zapakować jakiś przedmiot agd, a np. inne do transportu wyrobów gastronomicznych np. jako opakowania dla cukiernictwa. Stąd też producenci udostępniają na rynku tekturę o różnych właściwościach. Popularna jest tektura falista o różnych rodzajach fal. Im więcej fal tym lepsza później trwałość danego kartonu. Tektura falista charakteryzuje się wysoką sprężystością i sztywnością. Złożona jest z kilku warstw sklejanego papieru naprzemiennie pofalowanego i płaskiego. Na rynku spotkamy 3 rodzaje tektur falistych:

  • Fasonowe ( tworząc mocny i trwały karton. )
  • Klapowe ( najprostsze pod względem konstrukcji. Wykorzystywane przeważnie jako opakowania jednostkowe, bądź kartony zbiorcze. )
  • Kaszerowane ( mają zwiększoną wytrzymałość. Charakteryzują je wysokie walory estetyczne. )

W gastronomii wykorzystuje się głównie produkty przystosowane do tej branży tj. pudełka do pizzy czy opakowania na ciasto. Produkt musi być odporny z jednej strony na wilgoć, z drugiej na wysoką temperaturę. Branża gastronomiczna ma też to do siebie, że jest dobrym nośnikiem darmowej reklamy. Często zdarza się to w przypadku pizzerii, gdzie za dodatkowe zniżki i rabaty jest możliwość pozostawienia na opakowaniu etykiety z danymi firmy produkującej tekturę.

Wpływ na tak dobrą sprzedaż kartonów, opakowań i pudełek może mieć również fakt, że produkty te powstają coraz częściej w sposób ekologiczny tzn. począwszy od materiału po samą dostawę. W myśl zasady CSR. Ogólnie wszystko co jest Eko zazwyczaj jest lepiej postrzegane i częściej kupowane przez konsumentów. Wynika to głównie z faktu ciągłego nagłaśniania w mediach i innych formach masowego przekazu informacji o pogarszającej się kondycji naszej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *