Jak wybierać uchwyty na telefon?

uchwyty do telefonów

W czasach, kiedy telefony komórkowe towarzyszą nam właściwie zawsze i wszędzie, potrzebujemy odpowiednich akcesoriów umożliwiających ich właściwe eksploatowanie. Jednym z najczęściej obecnie kupowanych akcesoriów tego rodzaju jest uchwyt na telefon. Możemy wyróżnić kilka jego rodzajów, choć najczęściej spotykane są oczywiście uchwyty samochodowe. Przy zakupie warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością oraz wytrzymałością danego uchwytu. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

uchwyt na telefon
Uchwyty do telefonów to jedno z niezbędnych akcesoriów do telefonów, zwłaszcza dla kierowców.

Dzisiejszy wybór uchwytów na telefony jest bardzo duży, co wynika głównie z zapotrzebowania użytkowników telefonów komórkowych. Rzadko zdarza się już zobaczyć kogoś, kto prowadzi rozmowę w samochodzie inaczej niż przez zestaw głośnomówiący czy posługuje się nawigacją z telefonu, trzymając urządzenie na kolanach. Uchwyty znacznie poprawiają wygodę jazdy oraz koncentrację na drodze. Podobnie jest w przypadku tych uchwytów, które nadają się do zamontowania na rower. Korzystanie z nich przestaje być wyłącznie pokazem nowoczesności oraz wyborem podyktowanym wygodą, ale staje się również dbałością o bezpieczeństwo jazdy.

Zdarzają się modele, które są dedykowane konkretnym typom telefonów. Jest ich jednak mniejszość – często z jednego samochodu korzysta kilka osób posiadających różne telefony. Z tego powodu wato wybierać uchwyt na telefon, który posiada specjalną, regulowaną ramę. Rama ta, zwykle pod postacią specjalnych dwóch ramion unieruchamiających telefon po jego włożeniu „na wcisk”, pozwala na dostosowanie do danego modelu i wygodne korzystanie przy krótkim czasie regulacji uchwytu.

Dobrze przygotowany uchwyt na telefon powinien posiadać również specjalną powierzchnię antypoślizgową, która zapobiega ześlizgnięciu się telefonu z uchwytu podczas poważniejszych manewrów na drodze czy jechania drogą kiepskiej jakości. Sprawia on, że telefon jest mocniej zamontowany w uchwycie, a my nie musimy się obawiać jego wypadnięcia. To istotne zwłaszcza w przypadku uchwytów na rower. Dodatkowo, takie uchwyty stosowane przy rowerze powinny mieć również specjalny pokrowiec na wypadek deszczu czy złych warunków jazdy, chroniący telefon przed zamoczeniem i zabrudzeniem.

Zazwyczaj uchwyty na telefon można mocować w dwóch miejscach. Pierwsze miejsce to deska rozdzielcza – tutaj, zazwyczaj przy wywietrzniku, można założyć specjalny, niewielki uchwyt pozwalający na utrzymanie telefonu. Nadaje się on jednak głównie do telefonów mniejszych oraz lżejszych. W przypadku korzystania np. z nawigacji czy posiadania większego modelu lepiej sprawdzi się uchwyt przyczepiany na przyssawki do przedniej szyby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *