Odkurzacz piorący marzeniem każdej Pani domu

odkurzacz piorący

Odkurzacze z możliwością prania już od dawna są popularne, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Niektóre spośród nich kosztują bardzo dużo, tym bardziej kiedy porówna się te ceny do tych, jakie obowiązują w przypadku skromniejszych, tradycyjnych odkurzaczy. Nie ma wątpliwości, że taki odkurzacz piorący to komfortowe rozwiązanie, znacznie ułatwiające życie, czy też czynienie porządków. O ile jeszcze z podłogą można sobie szybciej dać radę, o tyle pranie dywanów jest znacznie bardziej dokuczliwe. A taki wyprany dywan wygląda nie rzadko jak nowy. Odkurzacze piorące radzą sobie zarówno z podłogami, jak i dywanami i innymi jeszcze powierzchniami.

Oczywistym jest, iż urządzenie takie również służy do okurzania i jeżeli nie interesuje nikogo mycie dywanu, bądź nie jest to potrzebne, nie trzeba korzystać z funkcji piorącej. Tak, czy inaczej można tu wspomnieć, że tego typu sprzęt to „dwa w jednym”. To co istotne to fakt, iż sama woda w tym celu nie wystarczy. Są specjalne roztwory, koncentraty, których to w celu prania za pomocą odkurzacza się używa. Z tego wynika, że odkurzacz piorący musi być wyposażony w specjalny zbiornik. W zasadzie przy tego typu urządzeniach mówi się zarówno o możliwości pracy na sucho mokro i ekstrakcyjnie. Ten trzeci przypadek to właśnie funkcja piorąca. To co może także przemawiać za takim odkurzaczem to zapewne możliwość czyszczenia płytek. W tym celu urządzenie musi być wyposażone w dodatkowe ssawki obrotowe z włosiem do zbierania wody. Dodatkowo można tu czyścic tapicerkę, czy nawet fotele samochodowe.

Przy odkurzaczach czyszczących, bo i tak można o nich mówić, wykorzystuje się zazwyczaj kilka ssawek, i nie jest tak, że do każdej powierzchni skuteczna będzie dowolna, a zatem każda z nich. Preparatów jakie to są wykorzystywane do prania jest wiele, ale zaleca się tu środki nisko pieniące. Często przy zakupie odkurzacza piorącego otrzymać można dodatkowo właśnie taki koncentrat, czy to inne dodatki. Należy też wiedzieć, że zwraca się szczególną uwagę na pojemność i ta podawana jest przynajmniej w dwóch wariantach, a zatem na sucho i na mokro. W przypadku funkcji odkurzania na sucho wspomniana pojemność jest większa. W odkurzaczach piorących można dopatrzyć się pomp pracujących pod ciśnieniem i niekiedy jest to dwukrotnie wzmożone spryskiwanie. Niezbędne okazują się tu także dysze. Ciekawostką jest na pewno to, że występują też odkurzacze wyłącznie przeznaczone do pracy na mokro. Odkurzacz może też charakteryzować się ciekawym designem. Skojarzenie z futurystyczną maszyną jest tu jak najbardziej na miejscu i może przypominać małego robota, choćby rodem z „Gwiezdnych Wojen”. Szczególny wygląd wespół z doskonałymi właściwościami samego urządzenia powoduje, że jest to sprzęt warty uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *