Rodzaje papierosów elektronicznych

papierosy elektroniczne


Choć wszystkim wydaje się, że papierosy elektroniczne to po prostu urządzenia do palenia mniej szkodliwego, niż palenie papierosów analogowych, to jednak wszyscy zapominają o jednej istotnej sprawie. Rodzajów urządzeń służących do inhalacji, jak nazywa się e-papierosy, jest co najmniej kilka rodzajów, dlatego każdy może przebierać w nich i wybierać ten typ i model urządzenia, który najbardziej przypadnie mu do gustu. Czym różnią się e-papierosy? Jak wybrać urządzenie odpowiednie dla swoich potrzeb? To dość proste.

Przede wszystkim, jeśli zdecydujemy się po raz pierwszy sięgnąć po papierosa elektronicznego, to musimy pamiętać, że może on wcale nam nie przypaść do gustu. Być może okaże się, że jest zbyt niewygodny albo smak wypełnienia po prostu nam nie odpowiada. Dla wielu osób również samo zastąpienie odruchu palenia to zbyt mało, aby skończyć z nałogiem. Wówczas zostajemy ze świeżym wydatkiem rzędu nawet kilkuset złotych, z którego nie będziemy prawdopodobnie korzystać w najbliższej przyszłości. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydają się jednorazowe papierosy elektroniczne, doskonałe dla osób, które chcą po prostu przekonać się, czy będą w stanie korzystać z tego urządzenia. Taki e-papieros jest nawet kilkukrotnie tańszy niż najtańszy zestaw startowy do używania e-papierosów. Oczywiście, nie działa on tylko przez jedno zaciągniecie – posiada natomiast baterię, której nie da się wymienić i naładować, a która wytrzymuje cały dzień i, w zależności od modelu, do kilkuset zaciągnięć. Takie rozwiązanie to świetny sposób na stwierdzenie, czy papieros tego rodzaju będzie dla nas odpowiedni.

Dla osób, które już zdecydowały się na stosowanie papierosów elektronicznych, do wyboru są trzy rozwiązania: mini-papierosy, papierosy klasyczne oraz papierosy stylizowane, np. w formie fajki. Te ostatnie nadają się raczej dla osób przywiązanych np. do fajki czy cygara w ich pierwotnej formie. Są one droższe i trudno dostępne, a także dość duże, dlatego korzystanie z nich w miejscach publicznych może okazać się utrudnione.

Najbardziej klasyczne są papierosy elektroniczne, wielkości małego cygara. Ich największą zaletą jest długo wytrzymująca bateria, którą z czasem można wymienić, a także możliwość uzupełnienia zestawu w dodatkowe elementy. Inną formą e-papierosa jest papieros miniaturowy, najlepszy dla tych, którzy nie palili więcej niż około 10 papierosów analogowych dziennie. Jego bateria będzie bowiem trzymała krócej, a pojemnik na liquid okaże się mniejszy. Zaletą jest natomiast niewielki rozmiar, dlatego z urządzenia takiego często korzystają kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *