Czemu służy stosowanie gainerów?

gainerJednym z dość znanych suplementów, które stosowane są przez osoby uczęszczające na siłownie jest gainer. Pomaga on przede wszystkim dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kalorii, do których zaliczają się przede wszystkim węglowodany, białko oraz tłuszcze. Wybierając produkt z tej kategorii trzeba dużą wagę przywiązać na jego skład, ponieważ niektóre suplementy okazują się bezwartościowe z racji swojego niekorzystnego składu względem naszego organizmu. Z całą pewnością głównym czynnikiem decydującym o wyborze nie powinna być cena, bowiem wówczas kupimy odżywkę kiepskiej jakości. Uzupełnienie diety o gainera jest szczególnie pożądane, gdy stawiamy sobie za cel budowę masy, bowiem nasza obecna waga jest zbyt niska. Każda osoba, która chce z użyciem tego produktu układać dietę powinna pamiętać o tym, iż zdecydowanie lepszym pomysłem jest spożywanie normalnych posiłków, które będą zdrowe niż nawet najlepiej przyswajalnych suplementów diety.

Zastąpienie normalnego posiłku produktem z kategorii gainery powinno być ostatecznością, do której może skłonić nasz wyłącznie absolutny brak czasu. W rzeczywistości skład takiego produktu nie powala na kolana i nie powinniśmy żyć w przekonaniu, iż dostarczamy naszemu organizmowi zdrowych składników, dzięki którym będziemy mogli z sukcesem budować naszą masę mięśniową. Coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania takich odżywek, ponieważ potrafią one przynieść więcej szkody niż pożytku. Mowa tu między innymi o zbędnej masie tłuszczowej, którą „zdobędziemy” zamiast zyskać masę mięśniową, o której przecież marzyliśmy.

Wiele osób wychodzi z założenia, że nawet najlepsze gainery jest w stanie wykluczyć bardzo dobrze ułożona dieta, która raczej nie będzie kosztowała więcej od spożywania tej odżywki. Biorąc pod uwagę odżywkę musimy pamiętać także o tym, iż będziemy musieli rozpuszczać ją w wodzie lub mleku, a często pojawiają się problemy z rozpuszczalnością suplementu w shakerze. Wbrew pozorom przygotowanie zdrowego posiłku na własną rękę potrafi być zdecydowanie mniej problematycznym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej ilości substancji odżywczych, czyli białka oraz węglowodanów, które okazują się kluczowe. Bardzo często egzamin zdaje przygotowywanie sobie posiłków w pojemnikach, odpowiednie obliczenie zapotrzebowania kalorycznego i uzupełnianie diety w ostateczności odżywką, choć i w tym wypadku zdecydowanie bardziej pochlebne opinie zbiera białko. Gainery na ogół dostępne są w dużych opakowaniach po 6-8 kilogramów, a ich zakup to wydatek rzędu 200-300 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *