Konsole w wyposażeniu wnętrza

konsole meble

W nowoczesnych systemach aranżacji istnieje wiele zapomnianych mebli z prawdziwą duszą. Warto do nich, jak najczęściej wracać, ponieważ po pierwsze to sposób na wzmocnienie klimatu pomieszczenia, a po drugie na perełki meblarskie można się natknąć błyskawicznie po zdobyciu odpowiedniej wiedzy. Dzisiaj tematem przewodnim artykułu staną się konsole, meble wywodzące się z baroku. Dziewiętnastowieczne pierwowzory właściwie nie zmieniły swoich funkcji dekoracyjnych do teraz.

Jeden z ciekawszych elementów dekoracyjnych posiadających cechy praktyczne

konsole mebleKonsola to inaczej niewielki stolik, z precyzyjnie wykończonymi nogami. Mebelek spełnia też praktycznie funkcje organizacyjne, jeżeli połączysz go z pięknym lustrem w kuchni lub przedpokoju. Konsola to miejsce, gdzie można w ładnym stylu postawić rękodzieło, luźniejsze dzieła sztuki, zegary, a nawet pojedyncze, piękne kwiaty. Konsole wspierają zdecydowanie styl francuski wykończenia pomieszczenia, nacechowany porcelanowymi stawkami, dużą ilością gadżetów, półokrągłymi strukturami. Meble bogato zdobione są drogie, wykonywane bardzo często na zamówienie. Konsole (meble) można otrzymać w wyspecjalizowanych sklepach internetowych lub na aukcjach antyków, chociaż tutaj ceny mogą być oszałamiające. Istnieje możliwość opracowania konsoli z wysuwanymi półeczkami lub bez nich, w zależności od przeznaczenia. Ludzie, którzy zainwestowali w tego typu mebel twierdzą, że spełnia od praktyczne zadania, w segregacji standardowych akcesoriów, np. telefonów komórkowych, pilnych dokumentów, itp. Domownicy mogą się umówić, że zostawią na konsolach pilne sprawy, a nikt nigdy o nich nie zapomni. Panie mogą uczynić z konsoli miejsce na minimalistyczne lustro i stworzyć sobie w sypialni wytworne miejsce do przygotowania codziennego makijażu. Mebelek może w krytycznych sytuacjach posłużyć nawet jako biurko. Dobrze też konsole spisują się do sporządzania notatek i podczas czytania książek, segregacji dokumentów.

Czasami warto postawić na designerski charakter mebli

Niewiele artykułów dotyczących sztuki aranżacji wnętrza zajmuje się tematem konsol, a szkoda, ponieważ odwołanie się do klasycznych, artystycznych mebli z zacięciem historycznym wzmocni twój zmysł aranżacyjny. Pomysł sprawdzi się dosłownie w każdym pomieszczeniu, czy to salonie, przedpokoju, sypialni, łazience, kuchni. Piękny wygląd i funkcjonalny charakter. Czego jeszcze chcieć? Jak oceniasz przedstawiony mebel i czy masz chęć zainwestowania w niego? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *