Czy tani kurier to dobry kurier?

tanie przesyłki

Kurierzy od wielu lat przeżywają prawdziwe oblężenie. To świetna alternatywa dla zwykłej poczty państwowej, która nie zawsze zbiera pozytywne opinie. Kurierzy zdecydowanie rzadziej popełniają błędy i cieszą się większym zaufaniem. Zalety kurierów jako pierwsi dostrzegli klienci biznesowi, kiedy to w latach 90-tych XX wieku branża przesyłek zaczęła się wzbogacać o kolejne firmy. Dzisiaj z usług prywatnych doręczycieli korzystają zarówno przedsiębiorcy, osoby prywatne, jak i sklepy.

tanie przesyłki kurierskie

Tanie przesyłki

Firmy kurierskie są najczęściej wybieraną formą dostarczenia przesyłki w przypadku zakupów internetowych. Za ich wyborem stoi głównie fakt, że firmy oferują tanie przesyłki, które są konkurencyjne wobec innych metod doręczania. Niski koszt dostarczenia zamówionych towarów jest równoznaczny z mniejszym kosztem całej operacji. Wielu klientów już przyzwyczaiło się do niskich cen dostaw, dlatego kurierzy muszą obniżać ceny i oferować tanie paczki. Nie wszyscy wiedzą, że firmy, które zajmują się dostarczaniem przesyłek mogą działać w różny sposób. Wszystko zależy od tego, na jaką skalę działa dana firma, jaką kadrą i pojazdami dysponuje.

Na rowerze

Kurierzy rowerowi oferują tanie przesyłki na konkretnym obszarze, głównie na terenie miasta, w którym dana firma ma siedzibę. Często również zamiast rowerów wykorzystywane są skutery. Zaletą takich doręczycieli jest to, że mogą w dość szybkim czasie przemieścić się w dowolne miejsce, wjeżdżać w miejsca niedostępne dla samochodów, czy motorów. Rower też można zaparkować w niemal każdym miejscu- byle nie przeszkadzał przechodniom i innym pojazdom. Dlatego jeśli zależy Ci na czasie, musisz pilnie dostarczyć ważne dokumenty do firmy, zamów kuriera, który szybko dostarczy przesyłkę w wybrane miejsce w mieście i jego ścisłych okolicach.

Standardowy pojazd

Najpopularniejsze są usługi kurierskie, które oferują tanie przesyłki na terenie kraju. To właśnie takie firmy mają najwięcej klientów, ponieważ dostarczają paczki i listy do każdego miasta, czy wsi. Duże firmy kurierskie działają jednak na innej zasadzie- tutaj wynajmowani są przeważnie kierowcy, którzy posiadają własny pojazd dostosowany do przewozu towarów. Taki samochód otrzymuje specjalne oznaczenia i może ruszać w trasę. Za samochód jest odpowiedzialny głównie właściciel auta, dlatego wynajęci kurierzy bardzo dbają o ich stan. Firmy kurierskie korzystają także z usług kolei do transportu swoich przesyłek. To znacznie obniża koszty, ponieważ nie ma potrzeby kursowania między miastami samochodami. W takim wypadku przesyłki są przekazywane z jednej siedziby firmy do drugiej, a następnie rozwożone w mieście i najbliższych miejscowościach.

Zadania specjalne

W niektórych przypadkach zlecenie obejmuje bardzo duże przesyłki, np. między zakładami produkcyjnymi a hurtowniami. Tutaj trzeba wykorzystać potencjał dużych samochodów ciężarowych. Firmy oferujące transport tirami lub mniejszymi ciężarówkami to także kurierzy, tyle że do specjalnych zadań. Zamówienia dotyczą różnych towarów, zarówno spożywczych, przemysłowych, jak i budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *