Jak zmniejszyć wydatki na jedzenie ?

Na jedzenie wydajemy dużo! Nie ma co się oszukiwać – po opłaceniu rachunków niemal wszystko ląduje w naszych żołądkach. Drażni cię to, że nie potrafisz oszczędzić na jedzeniu? Zacznij kierować się kilkoma poradami, a z pewnością uda ci się to. Idą do sklepu część produktów spożywczych w naszych koszykach znajduje się w nich z naszych chwilowych zachcianek. A to hostessa na degustacji poleciła jakiś produkt, a to jakaś obniżka i warto z niej skorzystać, choć wcale tego produktu nie potrzebujemy, a to kolorowa reklama nas przyciągnęła do danej pułki i tak dalej można wymieniać.

Żeby nie kupować zbędnych produktów po prostu zrób przed wyjściem do sklepu listę. Dobra lista zakupów będzie zawierała najpotrzebniejsze produkty np. na cały tydzień. Robiąc jedne zakupy na tydzień – oszczędzisz. Zasada jest taka, że im więcej razy wybierasz się do sklepu tym więcej wydasz. Ponadto czytaj przychodzące do skrzynki gazetki promocyjne, dzięki temu kupisz produkty taniej. Kupuj świeże i surowe owoce, warzywa, gdyż te mrożone są po prostu droższe.

Kiedy  z obiadu pozostaną ci jakieś resztki, nie wyzucia ich- możesz dać je psu lub kotu jeśli je posiadasz lub odłożyć do lodówki do pojemnika próżniowego – na pewno do czegoś się przydadzą np. warzywa z obiadu można dodać do zupy na drugi dzień czy sałatki.

Wyszukaj tańszych przepisów na potrawy. Jest ich cała masa. Na pewno się zaskoczysz analizując te przepisy – jest wiele pysznych i prostych dań o jakich nawet nie wiecie.

Wiedz, że produkty tańsze zazwyczaj stoją na niższych półkach w sklepie, a na linii naszego  wzroku te najdroższe. To wcale nie oznacza ich jakości o czym niewielu z nas pamięta. Kupuj większe opakowania. Im więcej w opakowaniu tym cena bardziej się opłaca.

Posiłku szykuj w domu, nie jadaj w barach, restauracjach itp. a zaoszczędzisz sporą ilość pieniędzy.  Zrezygnuj z alkoholu – ten pochłania zazwyczaj część budżetu domowego.

Zamiast drogich soków, coli – kupuj owoce i rób kompoty- to tańsze i zdrowsze. Ponadto zacznij pić po prostu wodę mineralną. Jest najlepsza i najtańsza.

Używaj mało cukru – po pierwsze jest niezdrowy, a po drugie drogi. Ograniczaj go pomału aż całkowicie go odstawisz. Twój organizm ci za to podziękuje. To samo z kawą- pij jedną lub dwie dziennie, a lepiej poczujesz się ty i twój portfel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *