Rodzaje tablic edukacyjnych dla dzieci

Tablica magnetyczna

Tablica to jedna z ciekawszych zabawek edukacyjnych dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat lub więcej, w zależności od potrzeb i zainteresowań konkretnego dziecka. Dawniej na rynku znaleźć można było w zasadzie tylko jeden klasyczny rodzaj tablic. Były to tzw. kredowe tablice edukacyjne dla dzieci, zwykle z ciemną powłoką, na której zapis kredowy był najbardziej wyraźny. Dziś prócz wspomnianych tablic kredowych, na rynku znaleźć możemy także kolorowe tablice z powierzchnią białą, przystosowane do malowania flamastrami lub specjalnymi markerami, a także takie produkty jak tablica magnetyczna dla dzieci, po powierzchni której można nie tylko malować, ale także przyklejać do niej kolorowe magnesy, na przykład literki lub cyferki.

Współcześnie praktycznie każda tablica magnetyczna dla dzieci dostępna jest w szerokim przekroju rozmiarów, kształtów i kolorów. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim mniejsze, a przez to nieco tańsze tablice dedykowane dla najmłodszych dzieci. Ich rozmiar ułatwia zabawę, pozwala także na ich swobodne przenoszenie z miejsca na miejsce. Taką tablicę można z powodzeniem zabrać ze sobą do samochodu lub spakować ją walizki, gdy wyruszamy w dłuższą wakacyjną podróż. Prócz wielkości, dużym atutem nowoczesnych tablic magnetycznych dla dzieci jest ich dwustronność. Zwykle wygląda to tak, że z jednej strony powierzchnia tablicy jest biała, a z drugiej czarna (może być w innym ciemnym kolorze). Na powierzchni białej dziecko może malować przy pomocy mazaków, z kolei na powierzchni ciemnej, przy pomocy klasycznej kredy. Wielką zaletą tego typu tablic jest ich wielofunkcyjność i dłuższy okres przydatności. Gdy dziecko jest mniejsze i nie chcemy by zabrudziło się mazakami, dajemy mu kredę, którą może pisać po ciemnej stronie tablicy. Gdy dziecko jest starsze, może korzystać z białej strony tablicy i pisać po niej markerami lub zwykłymi pisakami.

Każda nowoczesna tablica magnetyczna dla dzieci zapewnia możliwość przytwierdzania do jej powierzchni kolorowych magnesów. To wielka atrakcja, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników tego typu przedmiotów. Kolorowe magnesy najczęściej oferowane są wraz z samą tablicą, część z nich rodzić może także w dowolnej chwili dokupić. Wiele sklepów z zabawkami i pomocami edukacyjnymi zajmuje się sprzedażą takich akcesoriów. W sprzedaży znaleźć możemy także tablice podświetlane, w formie sztalugi lub klasycznej tablicy przytwierdzanej do ściany. Poza tym tablice możemy kategoryzować ze względu na rodzaj materiału, z jakiego zostały wyprodukowane. Stąd tablice drewniane, metalowe czy plastikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *