Odzież zaawansowana technologicznie, czyli czego możemy spodziewać się po produktach xbionic.

Xbionic

Markowa odzież sportowa to według jej producentów jeden z najlepszych legalnych sposobów na podkręcenia indywidualnych osiągnięć sportowych. Współczesna odzież tego typu ma bowiem nie tylko zapewniać nam maksymalną wygodę podczas różnego typu aktywności. Taka odzież ma także wspierać ludzki organizm zwiększając jego naturalne możliwości, co w założeniu ma przełożyć się na lepsze osiągnięcia sportowe i większą efektywność treningu. Między innymi dlatego przy produkcji bielizny i sportowej odzieży wierzchniej marki xbionic korzysta się z wielu nowoczesnych technologii. Technologii opracowanych z myślą o lepszym dopasowaniu tego typu odzieży do indywidualnych potrzeb treningowych osób, które uprawiają różne rodzaje dyscyplin sportowych. Jakie to technologie?

Produkty marki X-Bionic to przede wszystkim rzeczy oferujące wysoki poziom termoregulacji cieplnej. Technologie zastosowane przy projektowaniu tego typu odzieży oraz użyte do jej wyprodukowania materiały sprawiają, że jest to odzież doskonale wentylowana. Rozmieszczone w optymalnych punktach materiały o siatkowej strukturze, ułatwiają odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry, a dodatkowe wzmocnienia i termiczne tkaniny umieszczone w innych miejscach, zapobiegają utracie ciepła z mięśni lub organów wewnętrznych. W ten sposób odzież xbionic wspomaga naturalny, wewnętrzny obieg ciepła w organizmie człowieka, przynajmniej w teorii wpływając na naszą wydolność i zdolność do bicia kolejnych indywidualnych rekordów sportowych.

XbionicKolejny ważny element, jaki pojawia się w ubraniach marki X-Bionic to tzw. elementy kompresyjne, czyli odpowiednio rozmieszczone punkty nacisku. Celem ich powstania jest zwiększenie efektywności działania ludzkich mięśni, a także ochrona tych miejsc, które są w sposób szczególny narażone na urazy przy uprawianiu konkretnej dyscypliny sportu. W związku z tym mapa ułożenia punktów nacisku na odzieży sportowej xbionic zmienia się w zależności od typu aktywności, dla której została stworzona. Inaczej skonstruowana będzie odzież dedykowana dla osób uprawiających biegi, inaczej dla osób jeżdżących na rowerach, a jeszcze inaczej dla miłośników jazdy na nartach czy osób grających w tenisa.

Co bardzo ważne, zastosowanie innowacyjnych technologii przy projektowaniu tego typu odzieży nie może mieć niekorzystnego wpływu na wygodę jej użytkowania. W praktyce jest wręcz przeciwnie. Mapowanie ludzkiego ciała pozwoliło marce X-Bionic na tworzenie rzeczy wyjątkowo wygodnych, idealnie dopasowujących się anatomicznego kształtu mięśni i stawów. Rzeczy, które w najmniejszym stopniu nie krępują naszych ruchów, a wręcz przeciwnie, wspierają rodzaj ruchu, dla którego zostały zaprojektowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *