Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

dzbanek z wodą

Na rynku dostępne są obecnie najróżniejsze dzbanki filtrujące, które przydadzą się tak w miejscu pracy, jak również i w domu. Zapewniają one oczyszczoną wodę kranową, której z powodzeniem używać można do gotowania, a nawet do bezpośredniego picia. Każdy dzbanek zawiera w sobie filtr Brita albo inny, adekwatny do zestawu. Jaki jednak dzbanek wybrać?

Wybór dzbanka zależy od wielu różnych kwestii, które mają istotne znaczenie przede wszystkim dla naszego użytkowania. Zależnie od tego, do czego chcemy używać przefiltrowaną wodę, możemy zdecydować się przede wszystkim na filtr Brita większych rozmiarów albo taki mniejszy, który będzie idealny do użytkowania raz na jakiś czas; do nich dobierzemy wymiary dzbanków.

Dzbanki o określonej pojemności

woda pitna z kranuNa początek warto rozpatrzeć zakup dzbanka o takim litrażu, który będzie wystarczający w przypadku naszych potrzeb. Dzbanki dostępne są od tych najmniejszych, idealnych dla jednej czy dwóch osób, do tych całkiem pojemnych, lepszych dla dużej rodziny. Im większy dzbanek, tym większy filtr Brita albo adekwatny do marki należy zastosować. Filtry mogą być stosowane przez miesiąc, dlatego też istotne jest, aby miały na sobie specjalny system do zaznaczania, kiedy konkretnie należy wymienić wkład. Zazwyczaj ma on formę przesuwnych miarek.

Plastik czy szkło?

Najpopularniejszymi są dzbanki wykonane z plastiku; jest to zwykle materiał bezpieczny i warto zwracać uwagę na to, aby był wolny od BPA. Musi mieć on zdatność do kontaktu z żywnością. Czasem jednak znaleźć można również alternatywne dzbanki szklane; w takim przypadku możemy zdecydować się na nie, biorąc pod uwagę, że będą wymagały częstszego czyszczenia, podczas gdy dzbanek plastikowy można po prostu niewielkim kosztem wymienić na nowy. Dobrze jest też sprawdzić, które filtry Brita albo inne będą dopasowane do danego dzbanka; jeśli są one słabo dostępne, musimy pamiętać o uzupełnianiu zapasów. Co więcej, dzbanek szklany jest często droższy, podczas gdy ten plastikowy kupimy w cenie samych filtrów.

Uniwersalne rozwiązania

Dobrze jest sprawdzić, jakie filtry pasują do naszego dzbanka. Niektóre z nich, jak np. filtry Brita, są powszechnie dostępne i łatwiej będzie nam je kupić w promocji, co obniża koszt oraz pozwala na łatwiejszy dostęp do produktów. Niekiedy również dzbanki innych marek będą odpowiadały filtrom ogólnie dostępnym na rynku, dlatego możemy przebierać w dzbankach, o ile tylko przy modelu jest zaznaczone, że wszystkie filtry o konkretnych rozmiarach będą z nimi kompatybilne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *