Co to jest odzież uliczna?

moda uliczna

Różnorodność stylów to jeden ze znaków rozpoznawczych współczesnego świata. Dziś każdy, kto ma pomysł na kreację własnego wizerunku, może go zrealizować. Wystarczy chęć i dobre rozpoznanie rynku, a także szersze spojrzenie na świat mody, z którego można czerpać nowe inspiracje i pomysły na oryginalne stylizacje. Jednym z wiodących stylów ostatnich lat, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych osób jest styl ulicy, czyli tzw. streetwear.

Odzież uliczna to połączenie sportowych krojów z doskonałej jakości materiałami i niezwykle eleganckim, precyzyjnym wykończeniem. Pomysł na tego typu odzież narodził się za oceanem w Stanach Zjednoczonych i z czasem przeniknął na rynek europejski, w tym na rynek polski. W Polsce odzież uliczna nabrała własnego, lokalnego kolorytu. Do tej kategorii odzieży zalicza się m.in. wyjątkowo wyrazistą odzież dla kibiców, z mocnymi, mrocznymi nadrukami, a także odzież patriotyczną opatrzoną symbolami narodowymi, patriotycznymi hasłami i grafikami.

Co wyróżnia styl streetwear?

moda ulicznaCechą charakterystyczną odzieży tego typu jest wysoka jakość wykonania oraz nieco luźniejszy krój, który czerpie ze stylistyki odzieży typowo sportowej. W odróżnieniu od tej drugiej, odzież uliczna jest bardziej wyrafinowana i stylowa. Można się o tym przekonać odwiedzając dowolny sklep z odzieżą uliczną Pit Bull. Ta marka to jeden z symboli ciemnej strony streetwearu. Koszulki i bluzy tej firmy bardzo często pokryte są dużymi i niezwykle szczegółowymi nadrukami, nierzadko prezentującymi motywy rodem z horroru. Ze względu na swój drapieżny charakter, po odzież tego typu bardzo chętnie sięgają osoby, które chcą się wyróżnić i przykuć uwagę innych osób. Tego typu odzież chętnie nabywana jest przez kibiców piłkarskich, a za względu na oferowaną wygodę i efektowny wygląd, także przez stałych bywalców siłowni czy osoby, które chcą być zauważone, gdy wychodzą na miasto, do klubu czy na dyskotekę.

Gdzie można kupić odzież uliczną?

Duża popularność streetwearu nie przekłada się na dużą ilość sklepów stacjonarnych oferujących tego typu odzież. Bardziej popularne są sklepy internetowe takie jak sklep z odzieżą uliczną Pit Bull, gdzie można zaopatrzyć się w koszulki czy bluzy z najnowszej kolekcji tej firmy, a także w inne bardziej specjalistyczne rodzaje odzieży, na przykład w rashguardy, z których korzystają zawodnicy MMA. Jeśli koniecznie chcemy pozostać przy sklepach stacjonarnych, odzież tego typu możemy znaleźć w niektórych sklepach z odzieżą sportową, a także w sklepach z akcesoriami dla kibiców czy w butikach oferujących odzież młodzieżową utrzymaną w duchu patriotycznym, z nadrukowanymi symbolami narodowymi i patriotycznymi hasłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *